• facebook
 • rss
 • Puchary trafiły do mistrzów

  Marta Deka

  dodane 09.03.2014 21:39

  XIV Diecezjalne Mistrzostwa Ministrantów w Halowej Piłce Nożnej już za nami. Tytuły mistrzów wywalczyli ministranci z Białaczowa, radomskiego Idalina i Petrykóz.

  W eliminacjach uczestniczyły 154 drużyny ministranckie z całej diecezji. Finały, do których awansowało 48 najlepszych ekip, rozgrywane były na halach sportowych w Opocznie i Żarnowie. Mistrzostwa zorganizowali: ks. Ireneusz Szustak, ks. Maciej Jakubowski i ks. Damian Drabikowski.

  Finałowe zmagania na boisku poprzedziła Msza św., której w opoczyńskiej kolegiacie pw. św. Bartłomieja przewodniczył bp Henryk Tomasik. W homilii podziękował księżom, którzy troszczą się o formację tych, którzy pełnią liturgiczną służbę ołtarza. Ministrantów zachęcał, by byli jedną drużyną i wzorem dla innych. - Bo ministrant musi stawiać sobie wymagania - powiedział. W Eucharystii uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, powiatu oraz wicemarszałek województwa łódzkiego Artur Bagieński. Wyrazili oni podziw za trud włożony w organizację tak dużego turnieju.

  W kategorii szkół podstawowych złoto wywalczyli ministranci z Białaczowa. - W rozgrywkach grupowych nie było trudno. W finałach były bardzo duże emocje. Ciężko było wygrać, bo rywalizowaliśmy z naprawdę wspaniałymi drużynami - powiedział kapitan drużyny Konrad Wiktorowicz.

  Opiekun zwycięskiej drużyny z radomskiego Idalina w kategorii szkół gimnazjalnych, ks. Paweł Lichota, podkreślił, że udało się stworzyć dobry zespół. - Można na nich liczyć w każdej sytuacji - powiedział. - Piłka nożna to nasze hobby. Zamiast siedzieć przy komputerze, możemy pograć z chłopakami i miło spędzić czas - dodał kapitan drużyny Kacper Kostecki.

  Puchar w kategorii szkół ponadgimnazjalnych wywalczyli ministranci z Petrykóz. - Zawsze blisko ocieraliśmy się o finał. W tym roku udało się dopiąć swego. Chłopaki włożyli w to dużo siły i serca - powiedział opiekun zwycięskiej drużyny ks. Marcin Wójtowicz.

  Klasyfikacja:

  Szkoły podstawowe

  1. Parafia św. Jana Chrzciciela w Białaczowie

  2. Parafia MB Królowej Świata w Radomiu

  3. Parafia Wniebowzięcia NMP w Stąporkowie

  Najlepszy piłkarz - Mateusz Pałczyński (Radom, MB Królowej Świata)

  Król strzelców - Konrad Wiktorowicz (Białaczów)

  Najlepszy bramkarz - Paweł Socha (Stąporków)

  Gimnazja

  1. Parafia św. Stefana w Radomiu

  2. Parafia św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie

  3. Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu

  Najlepszy piłkarz - Krystian Koniarczyk (Szydłówek)

  Najlepszy bramkarz - Paweł Przybyś (Zakrzew)

  Król strzelców - Maciej Machnio (Radom, św. Stefana)

  Szkoły ponadgimnazjalne

  1. Parafia św. Doroty w Petrykozach

  2. Parafia Zwiastowania NMP w Odechowie

  3. Parafia św. Jana Chrzciciela w Jastrzębiu

  Najlepszy piłkarz - Daniel Łagowski (Odechów)

  Król strzelców - Michał Kłosek (Petrykozy)

  Najlepszy bramkarz - Patryk Czarnota (Jastrząb)


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół