• facebook
 • rss
 • Z księżmi filipinami U Studni

  ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 27.03.2014 22:24

  Ten koncert zainaugurował funkcjonowanie sali koncertowej z prawdziwego zdarzenia. Znajduje się ona pod radomskim kościołem Matki Bożej Królowej Świata u księży filipinów.

  Mówiąc o poście, papież Franciszek wskazał na to, że oprócz dóbr pierwszej potrzeby istotna jest kultura. Przypomniał o tym ks. Mirosław Prasek, superior domu księży filipinów, a zarazem dyrektor Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu. - Oratorium to wspólnota chrześcijan otwartych na najnowsze inicjatywy, aby uspokoić ducha. Tak jest napisane w naszej drodze duchowej, oratorium św. Filipa Neri - mówił ks. Prasek.

  A owo uspokojenie ducha w czasie Wielkiego Postu przyniósł zespół U Studni. - Grupa powstała w 2012 r. Autorami tekstów są Adam Ziemianin i Dariusz Czarny. Muzyka niemal wszystkich utworów to dzieło Dariusza Czarnego. W lutym 2013 nagrali pierwszą płytę. Muzycy powiedzieli o sobie: Spotkaliśmy się w grupie starych przyjaciół, żeby stworzyć coś razem, coś, co da nam radość i zadowolenie ze wspólnych przedsięwzięć artystycznych. Wszyscy wywodzimy się z zespołu Stare Dobre Małżeństwo, dlatego mamy nadzieję, że wśród ogromnej rzeszy fanów tego zespołu znajdzie się również grupa osób, która zechce i nas posłuchać na żywo – wprowadzał w koncert Wojciech Sałek z Radia Plus Radom.

  Organizatorami koncertu, który szczelnie wypełnił nową salę koncertową, byli: Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Filipa Neri, Stowarzyszenie Młyńska ”Verum, bonum, pulchrum” oraz Kongregacja Oratorium św. Filipa Neri w Radomiu.

  "Gość Niedzielny" był patronem medialnym koncertu.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół