• facebook
 • rss
 • Giganci dobroczynności

  Krystyna Piotrowska /GN

  dodane 07.04.2014 21:25

  Podczas tej uroczystości prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak powiedział, że organizacje pozarządowe decydują o sile miasta, a w Radomiu jest ich niemal 600.

  W Ośrodku Kultury i Sztuki Resursa Obywatelska podczas uroczystej gali wręczano nagrody i wyróżnienia w kategoriach „Dobre Praktyki 2013”, „Dobroczyńca Roku 2013” oraz „Darczyńca Roku 2013”. Konkurs Radom Obywatelski rozstrzygany był po raz drugi, ale jego obecny kształt zaczerpnięto z dotychczasowych praktyk samorządu w dziedzinie nagradzania za ważne i cenne inicjatywy oraz postawy społeczne. Gościem specjalnym gali była znana i lubiana aktorka Ewa Ziętek.

  Jak powiedział prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak, organizacje pozarządowe przybierają różne formy i postaci. One decydują o sile naszego miasta. Radom to prawie 600 organizacji pozarządowych. – Ktoś powiedział przy mnie, że Radom jest mekką organizacji pozarządowych. To ciężka praca was i tych, którzy współpracują z wami – mówił.

  Laureatem w kategorii „Dobre Praktyki 2013” zostało Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego Oddział w Radomiu, które zgłosiło do konkursu projekt Kampania Informacyjno-Edukacyjna „Symfonia serc”. Polega on na propagowaniu i szerzeniu informacji na temat SM i informowaniu o problemach, jakie dotykają chorych i ich rodziny. Nagrodę odebrała Eleonora Rozmańska, prezes Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego w Radomiu.

  W tej kategorii Kapituła Konkursu przyznała również dwa wyróżnienia. Otrzymały je: Caritas Diecezji Radomskiej i Radomskie Stowarzyszenie „Pomocne Dłonie”.

  Organizacje nominowane w kategorii „Dobre Praktyki 2013” to: Akademicki Związek Sportowy Wyższej Szkoły Nauk Społecznych i Technicznych, Automobilklub Radomski, Caritas Diecezji Radomskiej, Olimpiady Specjalne Polska-Mazowiecka Sekcja „TĘCZA I” Radom, Parlament Młodzieży Miasta Radomia, Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego Oddział w Radomiu, Radomskie Stowarzyszenie „Pomocne Dłonie”, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem”, Stowarzyszenie Rozwoju Regionu Radomskiego, Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Oddział w Radomiu.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół