• facebook
 • rss
 • Od rocznicy śmierci do kanonizacji

  ks. Zbigniew Niemirski

  |

  Gość Radomski 15/2014

  dodane 10.04.2014 00:00

  Jest już tradycją, nie tylko seminarium, ale i Radomia, że przy tym monumencie gromadzą się wierni w dni związane z papieżem Polakiem.

  Statua w swej formie przywołuje Eucharystię sprawowaną przez Jana Pawła II 4 czerwca 1991 r. na radomskim lotnisku. Została odsłonięta w dziesiątą rocznicę tamtej celebry. Choć minęło zaledwie 13 lat, czas zrobił swoje i potrzebny był mały remont. Prace renowacyjne trwały na przełomie marca i kwietnia. Zdjęto marmur z cokołu pomnika, by go oczyścić i dać mu nowe umocowanie, które umożliwi odprowadzanie wody, bardziej skutecznie chroniąc przed namakaniem.

  Odnowiono też napis z hasłem „Wdzięczność i zobowiązanie” oraz informacją, że monument stanął 4 czerwca 2001 r., w dziesiątą rocznicę wizyty Jana Pawła II w Radomiu. – To były prace, które chcieliśmy przeprowadzić i zakończyć na rocznicę śmierci papieża. Przed nami kolejny etap: konieczne oczyszczenie samej figury papieża. Natomiast w gmachu w jednej z sal urządzamy oratorium św. Jana Pawła II. Te prace chcemy ukończyć na dzień kanonizacji – informuje ks. Mariusz Wincewicz, dyrektor ekonomiczny WSD w Radomiu.

  Przed odnowionym cokołem papieskiego pomnika zgromadziła się seminaryjna społeczność w wieczór rocznicy śmierci Jana Pawła II. – Stoimy w miejscu bardzo ważnym dla naszego seminarium. To nie tylko pamiątka wizyty papieża i jej dziesiątej rocznicy. To przede wszystkim odwołanie do wiary Jana Pawła II. On każde wydarzenie swego życia uzgadniał z Bogiem. Stajemy przy pomniku i czytamy napis: „Wdzięczność i zobowiązanie”. Jesteśmy wdzięczni Bogu za papieża Polaka. Jesteśmy też świadomi zobowiązania, by – zgodnie z tym, co mówił Jan Paweł II – otwierać drzwi Chrystusowi i bez lęku wypływać na głębię – mówił podczas wieczornego Apelu ks. Jarosław Wojtkun, rektor seminarium.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół