• facebook
 • rss
 • Po prostu wolontariusze

  Krystyna Piotrowska

  dodane 08.04.2014 22:34

  Angażują się w szereg akcji na terenie szkoły i miasta. Pomagają w lekcjach młodszym kolegom. Wspierają osoby starsze i chore. Są wrażliwi, koleżeńscy, odpowiedzialni, lubią wyzwania.

  Stowarzyszenie Centrum Młodzieży Arka od 15 lat organizuje lokalną edycję konkursu. Jego współorganizatorami są Wydział Edukacji Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Radomiu i Kuratorium Oświaty Delegatura w Radomiu. Patronat nad konkursem objęli bp Henryk Tomasik i prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak. Celem jest promowanie pozytywnych prospołecznych postaw i działań młodzieży na rzecz środowiska lokalnego. Tytuł konkursu nawiązuje do znanego westernu „Siedmiu wspaniałych”, w którym siedmiu zwyczajnych mężczyzn wypowiada walkę dyktatowi zła w małym meksykańskim miasteczku. Konkursu ośmiu wspaniałych nie byłoby w Radomiu, gdyby nie wspaniali ludzie. Zapaleńcy, którzy zapoczątkowali w Radomiu wolontariat.

  – Mam zaszczyt zasiadać w kapitule konkursu od 15 lat. Przez ten czas mianem wspaniałego uhonorowaliśmy 240 młodych ludzi. To raduje serce, że jest tak wielu wartościowych młodych ludzi robiących fantastyczne i dobre rzeczy. To konkurs, który promuje dobro. Ci młodzi ludzie łamią stereotypy i pokazują, że młodzież jest dobra, wspaniała, wrażliwa, uczynna – powiedziała wiceprezes CSM „Arka” Ewa Kamińska. Z kolei ks. Andrzej Tuszyński, prezes SCM „Arka”, przyznał, że ten konkurs to coś, co najpiękniejszego przytrafiło mu się przez ostatnie 15 lat życia. Podziękował także młodzieży za to, że jest wierna swoim wartościom.

  W Teatrze Powszechnym w Radomiu jubileuszową XV Galę Samorządowego Konkursu dla Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” prowadzili wolontariusze Adrianna Łozińska i Paweł Figarski. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych na poziomie szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

    Kasia Wolska, uczennica II kl. Zespołu Szkół Elektronicznych
  Krystyna Piotrowska /GN
  Wśród uczniów szkół podstawowych w „Ósemeczce Wspaniałych” znaleźli się: Rozalia Tomczyk, Maria Marek, Julia Kuś, Izabela Orzechowska, Karolina Głowacka, Izabela Fal, Julia Ziółek, Kaja Rogala. W tej kategorii nominowanych było 20 osób. W kategorii młodzieżowej w grupie „Ośmiu Wspaniałych” znaleźli się: Katarzyna Wolska z Zespołu Szkół Elektronicznych, Maciej Bujanowicz, uczeń II klasy PG nr 3 w Radomiu, Łukasz Jeżak, wolontariusz z SCM „Arka”, Monika Jakubowska, wolontariuszka SCM "Arka”, Kamila Kraszewska, uczennica III klasy PG w Wierzchowinach, Ewelina Jach, uczennica klasy I w II LO im. Marii Konopnickiej w Radomiu, Klaudia Twardowska, uczennica II klasy w VI LO im. Jana Kochanowskiego w Radomiu i Adrian Skoneczny, uczeń III klasy w Zespole Szkół Elektronicznych. Nominowanych do tej kategorii było dziewiętnaście osób.

    Laureaci "Ósemeczki Wspaniałych"
  Krystyna Piotrowska /GN

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół