• facebook
 • rss
 • Dwa harcerskie krzyże

  ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 10.04.2014 22:22

  - Ten pierwszy krzyż stanął na Golgocie. Ten drugi nosicie na swych mundurach - mówił bp Henryk Tomasik.

  Pasterz diecezji radomskiej przewodniczył dorocznej modlitwie Skautów Europy w sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. Harcerze na swoje spotkanie wyznaczyli właśnie to świętokrzyskie sanktuarium, a wybór nie był dziełem przypadku. – Wiemy, że jesienią tego roku sanktuaryjny kościół  w Skarżysku-Kamiennej zostanie ogłoszony bazyliką mniejszą. Stąd wybór miejsca na nasze doroczne spotkanie – mówi ks. Piotr Zamaria, który od piętnastu lat związany jest z działalnością skautów.

  – Nasze doroczne spotkanie ma charakter przede wszystkim modlitewny. Za wstawiennictwem Matki Bożej polecamy naszą federację. Zapraszamy na nie tylko harcerzy, ale też naszych rodziców – mówi Paweł Dąbrowa, hufcowy świętokrzyski. Paweł ceni sobie to, co dało mu zaangażowanie w harcerstwo: – Ono wyrabia odpowiedzialność, cechy lidera, a przy tym uczy współpracy z innymi. Podobnego zdania jest Sebastian Kowal, drużynowy działający przy radomskiej parafii pw. św. Stefana. – Myślę, że gdyby nie harcerstwo, byłbym kimś, kto żyje tylko tym, co powierzchowne – dodaje.

  Podobnymi refleksjami dzieli się Katarzyna Adamczyk – Dziś studiuję, a pierwsze kroki jako harcerka stawiałam dobre dziesięć lat temu. Jeździłam do Radomia pociągiem, by brać udział w zbiórkach, bo mieszkam w niewielkiej wiosce. W parafii pw. św. Piotra tworzyłam pierwszą drużynę. Początkowo należała do niej jedna dziewczynka. Dziś jest nas kilkanaście. Harcerstwo dało mi dojrzałość i odpowiedzialność – mówi.

  Paweł Dąbrowa liczy na to, że nie zabraknie kolejnych Skautów Europy. Chętnych, którzy chcą się włączyć w ich działalność, prosi, by pisali do niego na mejlowy adres: pawel.dabrowa@skauci-europy.pl.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • margu
   11.04.2014 19:44
   Drodzy Rodzice! Jak tylko macie możliwość zainteresujcie się Skautami!! Z własnego doświadczenia(trójka dzieci), wiem jak bardzo pomagają w wychowywaniu dzieci- a zwłaszcza chłopaków- rewelacyjne podejście- z werwą harcerską, połączoną z katolicką wiarą! To zawsze działa.
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół