• facebook
 • rss
 • Obrazy jak zdjęcia

  ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 15.04.2014 20:57

  W ostatnich dniach oczekiwania na kanonizację placówka zaprasza na wystawę „Jan Paweł II we wspomnieniach”.

    Wśród wielu innych można obejrzeć prace Marcina Czerwonki, księdza pochodzącego z Opoczna
  Ks. Zbigniew Niemirski /GN
  Wystawa to pokłosie zaproszenia artystów - i profesjonalnych, i amatorów do prezentacji swoich prac. Temat jest jeden: papież Polak, osobiste reminiscencje i wyobrażenia. Owocem jest bogata ekspozycja, na której w holach domu kultury do końca kwietnia można oglądać obrazy, rzeźby, haft oraz zdjęcia.

  - Obok prac artystów żyjących mamy prace Antoniego Barana, wypożyczone z Muzeum Regionalnego. Rzeźbiarz zmarł rok temu i nie stworzy już niczego więcej. On urodził się artystą. Dla niego tworzenie było jak codzienne jedzenie chleba.W swoich pracach pokazywał codzienną świętość i świętość naszych wielkich postaci.

  Namalowała go Małgorzata Kasińska z Drzewicy   To nie fotografia, ale najprawdziwszy obraz!
  Namalowała go Małgorzata Kasińska z Drzewicy
  Ks. Zbigniew Niemirski /GN
  Na wystawie pokazujemy rzeźbę przedstawiającą kilkukondygnacyjny ołtarz, w którym rzeźbiarz umieścił figurę Jana Pawła II. Mamy kilka innych jego prac pokazujących samego papieża. Ale prezentujemy też rzeźbę wyjątkową, to kard. Karol Wojtyła. Już wiele lat temu artysta widział w nim postać wyjątkową - mówi Lidia Stanek, plastyk z Miejskiego Domu Kultury w Opocznie.

  Obok prac Antoniego Barana pani plastyk wskazuje na rzeźbę papieża, dzieło Andrzeja Fiedoruka z Drzewicy, a potem prowadzi, pokazując hafty i obrazy.

  Wyjątkowym dniem w programie wystawy będzie sobota, 26 kwietnia, przeddzień kanonizacji. - Będzie spektakl poświęcony Janowi Pawłowi II. A wystawę będzie można oglądać w towarzystwie twórców - zaprasza opoczyńska plastyk.

    Przed tymi pracami trzeba się z uznaniem pokłonić - mówi Lidia Stanek
  Ks. Zbigniew Niemirski /GN


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .
  przewiń w dół