• facebook
 • rss
 • W stronę naszego zmartwychwstania

  oprac. ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 20.04.2014 18:48

  "Błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy i miłych spotkań z najbliższymi" - pisze bp Henryk Tomasik. Słowa życzeń dopełniamy dwoma galeriami zdjęć: z procesji rezurekcyjnej przy opoczyńskiej kolegiacie pw. św. Bartłomieja oraz z finału konkursu "Wielkanocna Baba" w Opocznie.

  Drodzy Diecezjanie!

  W liturgii Niedzieli Wielkanocnej kierujemy do Pana Boga wezwanie: „Boże, Ty w dniu dzisiejszym przez Twojego Syna pokonałeś śmierć i otworzyłeś nam bramy życia wiecznego. Spraw, abyśmy obchodząc uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, zostali odnowieni przez Ducha Świętego i mogli zmartwychwstać do nowego życia w światłości”.

  Ta piękna modlitwa jest treścią życzeń, które pragnę złożyć wszystkim Diecezjanom. Życzę, aby Chrystus, który pokonał śmierć i otworzył nam bramy życia wiecznego, umocnił we wszystkich wiarę, wiarę w potęgę Zbawiciela, wiarę w życie wieczne, wiarę w zmartwychwstanie. Życzę, abyśmy, obchodząc Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, zostali odnowieni przez Ducha Świętego. Tak modlimy się.

  I życzę, aby to stało się rzeczywistością w naszych sercach i rodzinach. Abyśmy mogli zmartwychwstać do nowego życia w światłości. W Wigilię Paschalną słyszymy piękny hymn „Exultet”. Są w nim piękne słowa: „Niebo łączy się z ziemią, a sprawy Boże ze sprawami ludzkimi”. W wielkiej tajemnicy Chrystusa niebo łączy się z ziemią, Chrystus jednoczy się z człowiekiem, aby go podnieść, zbawić. Życzę siły w podnoszeniu tego, co ludzkie, i tego, co ziemskie, do nieba, aby Bóg był uwielbiony i aby w naszych sercach panował Boży pokój; i oby zawsze był Chrystus ze swoją łaską, światłem i słowem, i oby nasze życie było wyznaniem wiary w Chrystusa zmartwychwstałego. Błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy i miłych spotkań z najbliższymi.

  Szczęść Boże!

  bp Henryk Tomasik


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół