• facebook
 • rss
 • Czuwanie i dziękczynienie

  Marta Deka

  dodane 24.04.2014 13:28

  W dniu kanonizacji, 27 kwietnia, wystąpi w Radomiu Zespół Muzyki Sakralnej Lumen. Od jutra w Resursie można oglądać wystawę poświęconą związkom Jana Pawła II z ziemią radomską.

  Dzień przed kanonizacją bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII, 26 kwietnia, w katedrze Opieki NMP w Radomiu odbędzie się czuwanie modlitewne "Święci Papieże na nasze czasy". Spotkanie rozpocznie się o 20.00. Duszpasterze parafii katedralnej proszą o przyniesienie czerwonych lampionów, z których pod pomnikiem bł. papieża Polaka zostanie ułożone serce.

  27 kwietnia będzie dniem dziękczynienia za kanonizację. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. w katedrze o 18.00. O 20.00 na alejach Jana Pawła II (Ustronie) wystąpi Radomska Orkiestra Kameralna oraz zespół Lumen. Koncert poświęcony papieżowi będzie nowym projektem zespołu. Na scenie zagra też gościnnie jeden z najlepszych polskich wykonawców jazzowych Janusz Szroma. O 21.37 nastąpi odsłonięcie obrazu św. Jana Pawła II i błogosławieństwo relikwiami. Uroczystości zakończy wspólne odśpiewanie BARKI.

  Już jutro, 25 kwietnia, o 18.00, w Resursie Obywatelskiej zostanie otwarta wystawa zorganizowanej z okazji kanonizacji bł. Jana Pawła II pt. "Radomskie ślady świętości".
  Ekspozycja ukazuje różne wątki obecności papieża na radomskiej ziemi, począwszy od peregrynacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w czerwcu 1972 r., kiedy to jeszcze jako kardynał towarzyszył Madonnie w podróży po parafiach diecezji, jego liczne związki z naszą społecznością oraz czwartą, najdłuższą pielgrzymkę papieża do Polski, kiedy m.in. odwiedził Radom.

   


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .
  przewiń w dół