• facebook
 • rss
 • Misja na placach wróciła

  ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 10.05.2014 13:58

  Zaczęło się w Roku Wiary od prośby papieża Franciszka do Kiko Argüello, aby członkowie wspólnot Drogi Neokatechumenalnej wyszli na ulice i place miast, by dać świadectwo wiary.

  Odpowiedź była imponująca i to na całym świecie. Także i wspólnoty działające w naszej diecezji odpowiedziały na to wezwanie, organizując spotkania.

  W tym roku akcja wraca, a właściwie już wróciła i będzie trwać przez wszystkie niedziele maja. Członkowie wspólnot z radomskiego os. Gołębiów I spotykają się na pl. Konstytucji, przed kościołem garnizonowym, każdej niedzieli o 16.00 i rozpoczynają swoją misję.

  - Uczestniczyłam w tej akcji rok temu i dała nam ona wiele radości i satysfakcji. Mam też nadzieję, że dla niejednej osoby, która znalazła się wówczas na pl. Jagiellońskim przed Galerią Słoneczną, bo tam zbieraliśmy się, była okazją do osobistej refleksji i modlitwy - mówi Justyna Schönthaler, która ostatnie popołudnie przed maturą postanowiła oddać Duchowi Świętemu i dziełu ewangelizacji.

  Kolejne spotkanie już 11 maja o 16.00.

  Neokatechumeni w naszej diecezji istnieją od ponad 30 lat. A rozpoczęło się od prośby ks. Lucjana Wojciechowskiego, proboszcza parafii św. Teresy w Radomiu (os. Borki), o błogosławieństwo bp. Piotra Gołębiowskiego dla takiej formy pracy ewangelizacyjnej. Obecnie wspólnoty neokatechumenalne działają w kilku parafiach Radomia i Starachowic, a ponadto w: Skarżysku-Kamiennej, Kozienicach, Świerżach, Pelagowie, Białobrzegach, Wielogórze k. Radomia oraz w Lipie k. Końskich.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół