• facebook
 • rss
 • Starachowiczanie świętemu

  md

  dodane 13.05.2014 16:13

  Codzienne Eucharystie w intencji mieszkańców, spotkania z ciekawymi ludźmi, premiery teatralne i wiele innych imprez - tak mieszkańcy Starachowic chcą podziękować za św. Jana Pawła II.

  Tydzień ze św. Janem Pawłem II rozpoczęło 11 maja wprowadzenie relikwii św. papieża Polaka do kościoła Wszystkich Świętych w Starachowicach.

  Mszy św. za Ojczyznę i za mieszkańców Starachowic przewodniczył ks. inf. Stanisław Pindera, proboszcz parafii MB Nieustającej Pomocy. Po Eucharystii wierni obejrzeli program „Dar i Tajemnica” w wykonaniu Jerzego Zelnika i Roberta Grudnia.

  W poniedziałek wieczornej Mszy św. za Ojczyznę i mieszkańców Starachowic, w intencji władz miasta i powiatu, urzędników, ugrupowań politycznych oraz NSZZ „Solidarność” celebrował ks. kan. Grzegorz Roszczyk, proboszcz parafii MB Częstochowskiej w Starachowicach.

  W Fundacji Agencji Rozwoju Regionalnego odbyło się spotkanie z red. Krzysztofem Ziemcem.

  Program na kolejne dni:

  13 maja (wtorek) – II Wieczór Papieski

  Kościół pw. Wszystkich Świętych (ul. Św. Barbary 1)

  18.00 - Msza św. za Ojczyznę i mieszkańców Starachowic - w intencji Służby Zdrowia, lekarzy, pacjentów oraz pracodawców i bezrobotnych, główny celebrans: ks. kan. Aleksander Sikora, były proboszcz parafii Najświętszego Serca Jezusowego.

  Fundacja Agencja Rozwoju Regionalnego w Starachowicach (aula) ul. Mickiewicza 1 a

  19.00 - Spotkanie z dr Ireną Grochowską - „Wspólnota rodzinna we współczesnym Świecie”.

  Organizator: Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców Starachowice.

  14 maja (środa) - III Wieczór Papieski - Kościół pw. Wszystkich Świętych

  18.00 - Msza św. za Ojczyznę i mieszkańców Starachowic - w intencji weteranów i kombatantów, policji, straży pożarnej, wojska, straży miejskiej, harcerzy, strzelców i służb mundurowych, główny celebrans: ks. kan. Henryk Wólczyński, proboszcz parafii pw. Judy Tadeusza.

  19.00 - Spotkanie z ks. Janem Sikorskim „Wpływ nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II na odzyskanie przez Polskę Niepodległości i zachowanie wartości chrześcijańskich w życiu narodowym”.

  15 maja (czwartek) - Międzynarodowy Dzień Rodziny - IV Wieczór Papieski - Kościół pw. Wszystkich Świętych

  18.00 - Msza św. za Ojczyznę i mieszkańców Starachowic - w intencji rodzin, Rycerzy Kolumba Rad Starachowickich, służby ołtarza, ruchów i wspólnot kościelnych oraz organizacji pozarządowych, celebransi: ks. kan. Edward Andrzej Rdzanek, proboszcz parafii Świętej Trójcy w Starachowicach, ks. Andrzej Majewski SJ.

  19.00 - Spotkanie z ks. Andrzejem Majewskim SJ, byłym dyrektorem Radia Watykańskiego.

  16 maja (piątek) - przedstawienie teatralne „Lolek z Wadowic” - V Wieczór Papieski

  Starachowickie Centrum Kultury, ul. Radomska 21

  12.00 - Przedstawienie teatralne „Lolek z Wadowic” (pokaz przedpremierowy dla uczniów gimnazjów i delegacji liceów).

  13.00 - Świadectwo życia Jana Pawła II - Br. Marian Markiewicz kierowca i przyjaciel Karola Wojtyły.

  Kościół pw. Wszystkich Świętych

  18.00 - Msza św. za Ojczyznę i mieszkańców Starachowic - w intencji starachowickich uczniów i młodzieży, nauczycieli i pracowników oświaty, twórców kultury i dziennikarzy.

  Główny celebrans: ks. kan. Adam Zelga, proboszcz parafii bł. Edmunda Bojanowskiego w Warszawie

  19.00 - Spotkanie z ks. Adamem Zelgą - „Moje spotkanie z Janem Pawłem II”.

  17 maja (sobota) - VI Wieczór Papieski - Kościół pw. Wszystkich Świętych

  18.00 - Msza św. za Ojczyznę i mieszkańców Starachowic - w intencji żyjących i zmarłych kapłanów, osób konsekrowanych pracujących i wywodzących się ze Starachowic, główny celebrans: ks. dziekan Marek Janas, proboszcz parafii Wszystkich Świętych w Starachowicach, homilia: ks. kan. Artur Lach, proboszcz parafii Najświętszego Serca Jezusa w Starachowicach.

  19.00 - Spotkanie z Andrzejem Kozłowskim, byłym wicewojewodą włocławskim - „Starachowickie wizyty Karola Wojtyły w domu rodzinnym Stanisławy i Stanisława Kozłowskich”.

  18 maja (niedziela) - Finał Tygodnia ze Świętym Janem Pawłem II

  14.30 - Ogólnomiejska procesja z relikwiami św. Jana Pawła II w Papamobile na trasie: kościół Wszystkich Świętych - al. Armii Krajowej. Uroczystości na placu przed Galerią „Skałka” (al. Armii Krajowej 28).

  15.00 - Msza św. polowa dziękczynna za dar św. Jana Pawła II pod przewodnictwem ojca Eugeniusza Augustyna opata Wąchockiego. Koncelebransi: ks. inf. Stanisław Pindera wikariusz biskupi, ks. inf. Czesław Wala, kustosz Sanktuarium MB Bolesnej w Kałkowie-Godowie, ojciec superior Zygfryd Wiecha OMI, proboszcz parafii MB Nieustającej Pomocy w Starachowicach, wszyscy księża pochodzący i pracujący w Starachowicach.

  W czasie Eucharystii dokonany zostanie akt zawierzenia Starachowic św. Janowi Pawłowi II. Po Eucharystii błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II starachowiczan. Przekazanie Aktu Zawierzenia parafiom i władzom samorządowym. Kwesta na odbudowę wieży klasztoru na Świętym Krzyżu. Prezentacja rekonstrukcji Papamobile z I Pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny w 1979 r.

  16.30 - Premiera przedstawienia teatralnego „Lolek z Wadowic” (scenariusz: Jan Karol Link, reżyseria: Agnieszka Polak. Produkcja - UM, SCK).

  17.30 - Koncert polskiej muzyki rozrywkowej Orkiestry Wojskowej w Radomiu pod dowództwem kapelmistrza kpt. Sławomira Ćwieka.

  18.15 - STARACHOWICZANIE JANOWI PAWŁOWI II. SŁOWO I MUZYKA.

  Pomysłodawca: Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców Starachowice. Współorganizator: Starostwo Powiatowe, Młodzieżowy Dom Kultury

  19.00 - 21.00 URODZINY - estradowe spotkanie z okazji urodzin św. Jana Pawła II (reżyseria i prowadzenie Anna Babicka) i FESTYN RODZINNY - gry, zabawy, poczęstunek (organizator: Rycerze Kolumba).

  21.00 - Apel Jasnogórski i błogosławieństwo (ks. kan. Marek Janas).


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół