• facebook
 • rss
 • Św. Jana Pawła spotkania z…

  Marta Deka

  dodane 30.05.2014 12:38

  Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej zaprosił uczniów z całej diecezji do udziału w konkursie plastycznym pt. „Pielgrzymki Jana Pawła II i jego spotkania z…”.

  Do konkursu przystąpiło 25 szkół. Spośród 71 nadesłanych prac jury pod przewodnictwem Cezarego Jędrzejewskiego wybrało te najlepsze. – Dzieci bardzo fajnie interpretowały spotkania z papieżem. Przedstawiały jego wizyty na różnych kontynentach. Bardzo wymowna była praca obrazująca spotkanie Jana Pawła II z Ali Agcą i ta, na której dziecko podaje papieżowi czerwony kwiat jako symbol miłości. Jury musiało wybrać najlepsze prace, ale wszyscy uczestnicy byli zwycięzcami - mówi koordynator konkursu i jednocześnie członek jury Teresa Kopczyńska.

  Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród laureatom i dyplomów wszystkim uczestnikom odbyło się w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu. Zgromadzonych przywitał diecezjalny asystent kościelny AK ks. Andrzej Jędrzejewski. - Janowi Pawłowi II szczególnie bliska była młodzież i dzieci. Powiedział do nich w Poznaniu: „Znałem polską młodzież, nigdy się na niej nie zawiodłem”. Przez udział w tym konkursie oddaliście hołd i szacunek św. Janowi Pawłowi II - powiedział.

  Nagrody i dyplomy wręczał wiceasystent AK ks. Grzegorz Wójcik. – Organizując ten konkurs, chcieliśmy przede wszystkim uczcić pamięć o Janie Pawle II i zaakcentować to wielkie wydarzenie dla całego Kościoła, jakim była jego kanonizacja. Chcieliśmy też zmobilizować dzieci i młodzież, by sięgnęli do papieskiego nauczania, do jego życiorysu, a przede wszystkim, by poznawali pielgrzymki Jana Pawła II. Nagrody ufundowali: Teresa i Jan Fijałkowscy z Klwowa oraz Halina Kędziora z Klwowa.

  Pierwsze miejsce wśród gimnazjalistów zdobyła Aleksandra Woźniak z Wierzbicy. Wzięła udział w konkursie, bo interesuje się malarstwem. Działa też w Szkolnym Kole Caritas. – Św. Jan Paweł II jest moim autorytetem i bardzo inspirują mnie jego działania. W swojej pracy przedstawiłam papieża, który spotyka się z mieszkańcami Afryki i pomaga im. On nas uczy, że trzeba być otwartym na potrzeby innych ludzi – powiedziała.

  Laureaci:

  Klasy I–III

  I – Aleksandra Narożnik (PSP Kłudno)

  II – Małgorzata Zielińska (PSP Kozłów)

  III – Małgorzata Urbańska (PSP Radom)

  Klasy IV–VI

  I – Weronika Fijołek (PSP Kłudno)

  II – Dominika Jaworska (PSP Klwów)

  III – Marta Kiejewicz (PSP Jedlińsk)

  Gimnazja

  I – Aleksandra Woźniak (PG Wierzbica)

  II – Karolina Lichowska (PG Klwów)

  III – Magdalena Tabor (PG Jedlnia Letnisko), Patrycja Sirak (PG Wierzbica)

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół