• facebook
 • rss
 • Przyjdź, Duchu Święty

  Krystyna Piotrowska

  dodane 08.06.2014 23:21

  Jesteśmy świadomi, że wiary nie mamy sami z siebie. To dar Boga. Trzeba o niego prosić. A dar Ducha Świętego jest początkiem wszystkiego. Trójca Święta jest źródłem ewangelizacji.

  W wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego w radomskiej katedrze na czuwaniu spotkali się członkowie wspólnot ewangelizacyjnych. Wysłuchali oni konferencji gościa spotkania ks. Macieja Sarbinowskiego SDB, egzorcysty pracującego w Rzymie. O oprawę muzyczną spotkania zadbał zespół kierowany przez ks. Bartłomieja Winka. Modlitewne czuwanie zakończyło się Mszą św., której przewodniczył oraz homilię wygłosił bp Henryk Tomasik. – Dzisiaj kierujemy wielkie błaganie o Ducha Świętego dla świata, Kościoła i każdego serca. Prosimy dzisiaj, przemień naszą obojętność w serdeczną życzliwość, naszą noc w Twoje światło, zimę naszych dusz w Twoją wiosnę, wyprostuj nasze krzywe drogi, wypełnij naszą pustkę, oczyść nas z pychy, pogłębiaj pokorę, gaś zmysłowość, spraw, abyśmy widzieli siebie tak, jak nas widzisz, w prawdzie i miłości, abyśmy byli ludem świętym – mówił biskup.

  Tego dnia bp Henryk Tomasik podpisał dekret, w którym erygował Szkołę Nowej Ewangelizacji św. Dobrego Łotra. Na jej czele stanął ks. Sławomir Płusa, duszpasterz wspólnot ewangelizacyjnych naszej diecezji. W katedrze podczas liturgii dekret został odczytany.

  Zapytany o Szkołę Nowej Ewangelizacji, ks. Sławomir powiedział, że jej cel to nie tylko organizowanie kursów ewangelizacyjnych, ale budowanie pewnego środowiska ewangelizacyjnego, które będzie oddziaływać na te osoby, do których szkoła nie dotrze. Chcemy, żeby w każdej parafii był zespół ewangelizacyjny. Do tego potrzebujemy formacji, przygotowania ludzi, współpracy. Szkoła już zaprasza na kurs przygotowujący do ewangelizacji. Więcej na stronie www.dobrylotr.pl.

  Wspólnoty ewangelizacyjne spotkanie w katedrze w uroczystość Zesłania Ducha Świętego rozpoczęły od modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia. Później wszyscy uczestniczyli we Mszy św. Homilię wygłosił ks. Maciej Sarbinowski. Tu o oprawę muzyczną zadbał zespół „Jezus żyje”.

  – Mamy dzień jedności. Papież Franciszek mówi, że całość to więcej niż suma części. Czyli możemy być częściami czegoś większego, ale czasem trzeba doświadczyć, że jesteśmy jednością, że jesteśmy jednym organizmem. W nowej ewangelizacji musimy się uczyć współpracy ze sobą, żeby razem podejmować ewangelizację, głoszenie Pana Jezusa, dawać razem świadectwo. Czyli potrzebujemy takich momentów jak teraz, żeby być ze sobą – wyjaśnia ks. Sławomir.

  Wieczorem na scenie przed Urzędem Miasta przy ul. Żeromskiego po świadectwie Patrycji Hurlak ks. Maciej poprowadził modlitwę. Modlono się o nowe doświadczenie łaski, wiary, nadziei, miłości dla nas, dla miasta, dla diecezji.

  – Apostołowie gdy przyjęli Ducha Świętego, to wyszli na ulice, zaczęli mówić o Panu Jezusie. Robimy to samo, w różnych formach. Była ewangelizacja, Patrycja dzieliła się świadectwem swego uwolnienia, zespół Mate.O chwalił Pana Boga i mówił o tym, że Duch Święty jest, działa w naszych sercach, że człowiek Go potrzebuje, żeby być sobą, żeby być szczęśliwym. To, że spotykają się wspólnoty, to jest element osobistego umocnienia w wierze. Bo jesteśmy świadomi, że wiary nie mamy sami z siebie. To dar Boga. Trzeba o niego prosić. A dar Ducha Świętego jest początkiem wszystkiego. Trójca Święta jest źródłem ewangelizacji. Dlatego prosimy o Ducha Świętego, o jedność z Bogiem i między sobą, by móc dawać wiarygodne świadectwo. Owocem ubiegłorocznego pierwszego Tygodnia Ewangelizacyjnego są owoce w sercach ludzi. Niektórzy znaleźli pracę poprzez umocnienie się w zaufaniu Panu Bogu. Zwiększa się liczba osób we wspólnocie. Przybywają do niej ci, którzy najpierw przeżyli rekolekcje ewangelizacyjne. Zobaczą moc Pana Jezusa i osobistej więzi z Nim, a potem rodzi się coś więcej. I oni podejmują ewangelizację. Czyli ja daję się ewangelizować i później sam ewangelizuję.

  Organizatorem II Tygodnia Ewangelizacyjnego są radomskie wspólnoty we współpracy z Radą Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Radomskiej.

    Konferencje głosił ks. Maciej Sarbinowski SDB, egzorcysta pracujący w Rzymie. Z lewej ks. Sławomir Płusa
  Krystyna Piotrowska /GN

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół