• facebook
 • rss
 • Za zbawczą Hostią

  ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 19.06.2014 22:13

  Ulicami miast i wsi diecezji radomskiej przeszły eucharystyczne procesje.

  W Radomiu centralna procesja przeszła od kościoła farnego do katedry. Uroczystości przewodniczył bp Henryk Tomasik. Po procesji ordynariusz przewodniczył Mszy św., a w homilii mówił: - Dzisiaj Panu Bogu dziękujemy za tę wielką tajemnicę, za to, że w naszych świątyniach jest sprawowana Eucharystia, za to, że w naszych tabernakulach jest Najświętszy Sakrament. Za to, że możemy przyjmować Chrystusa w Komunii św.

  Apelował także o to, by żywemu kultowi Eucharystii towarzyszyła stała obecność na niedzielnych Mszach św. - Byłoby rzeczą bolesną, gdyby dzisiaj był ktoś na procesji, a nie był na Mszy św. Drodzy siostry i bracia, rozmawiajmy o tym w naszych domach, w naszych wspólnotach. Kierujemy to błaganie do rodziców, aby ich dzieci były w niedziele na Mszy św. Aby nigdy nie padło z ust dziecka bolesne stwierdzenie: ”Nie byłem na Mszy św., bo mama nie  chciała pójść ze mną”.

  Bp Adam Odzimek przewodniczył uroczystości w Opocznie, gdzie na uroczystej procesji zgromadziły się wszystkie trzy parafie miasta. W homilii przywołał nauczanie św. Jana Pawła II o Eucharystii i jego osobisty przykład czci dla Najświętszego Sakramentu. - Podczas uroczystości Bożego Ciała w Rzymie Jan Paweł II przewodniczył procesji prowadzonej od bazyliki Santa Maria Maggiore do bazyliki św. Jana na Lateranie. Chory i cierpiący papież cały czas klęczał na platformie przed Najświętszym Sakramentem. Gdy został poproszony, by usiadł, odmówił. Klęczał, pokonując osobiste cierpienie. Niech to będzie dla nas wzorem - mówił bp Odzimek.

  Po uroczystości Bożego Ciała trwa oktawa. Każdego dnia po Mszach św. wokół świątyń ruszają eucharystyczne procesje.

    Bp Adam Odzimek okadza Najświętszy Sakrament
  ks. Zbigniew Niemirski /GN

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół