• facebook
 • rss
 • Kiedyś lwom, dziś na bruk

  Ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 12.07.2014 11:57

  Kiedyś chrześcijan rzucano dzikim zwierzętom na pożarcie, a dzisiaj wyrzuca się ich na bruk - mówił bp Henryk Tomasik na antenie Radia Plus Radom podczas cotygodniowej audycji ”Kwadrans dla Pasterza”.

  Był to komentarz odnoszący się do zwolnienia z pracy prof. Bogdana Chazana, dyrektora Szpitala Świętej Rodziny. - Decyzja prezydent Warszawy jest ogromną niespodzianką i trudno ją wewnętrznie zaaprobować – powiedział bp Tomasik. Zdaniem naszego ordynariusza w Polsce zagrożona jest wolność sumienia i dotyczy to wszystkich katolików, którzy chcą zgodnie z zasadami moralnymi uczestniczyć w życiu publicznym.

  - Czy jest to poważne traktowanie człowieka będącego autorytetem w dziedzinie medycyny? - pytał biskup, odnosząc się do faktu, że prof. Chazan dowiedział się o swym zwolnieniu z mediów.

  Bp Tomasik odniósł się także do słów marszałek Sejmu Ewy Kopacz, związanej pochodzeniem z terenem naszej diecezji, która w jednym z programów telewizyjnych powiedziała: "Odłóżmy na bok sumienie. Jeśli sumienie nie pozwala mi służyć zgodnie z prawem na rzecz dobra pacjenta, to wybieram inny zawód". - Sumienie to głos rozumu, który odczytuje prawdę o dobru. Chrześcijanin patrzy jeszcze szerzej, bo obok prawdy o dobru w kategoriach czysto naturalnych dostrzega także prawo Boże. Człowiek sumienia jest człowiekiem bardzo dobrym. Człowiek sumienia jest człowiekiem, który rzetelnie wykonuje swoją pracę i życzę wszystkim lekarzom, aby zawsze postępowali zgodnie z dobrze uformowanym sumieniem - mówił bp Tomasik.

  Warto też zauważyć - o tym też mówił nasz ordynariusz - że dwie uczelnie medyczne w Polsce wprowadziły do roty ślubowania słowa: "Ślubuję w całym moim postępowaniu zachować najwyższą część dla życia ludzkiego, od chwili poczęcia do naturalnej śmierci".


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół