• facebook
 • rss
 • Nie wstydzę się Ewangelii

  Krystyna Piotrowska

  dodane 06.08.2014 20:56

  Pielgrzymka, to droga wiary. Codzienne uczestnictwo w Mszy św. i modlitwa różańcowa, będą dla pielgrzymów szczególnym źródłem pielgrzymiego uświęcenia.

  Za osiem dni staną przed obliczem Jasnogórskiej Matki, by oddać Jej pokłon i złożyć u Jej stóp intencje niesione w sercach. W tym roku pielgrzymi wyruszyli z hasłem „Nie wstydzę się Ewangelii”. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymiej drogi sprawowana była na placu przy Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Eucharystii przewodniczył bp Henryk Tomasik. – Stajemy przed Chrystusem, także z naszą modlitwą błagalną o pomoc potrzebną do odważnego wyznania wiary, aby nie wstydzić się Ewangelii. Czasy w których żyjemy wymagają takich odważnych uczniów Chrystusa – mówił ordynariusz. Nawiązał do ostatnich doniesień prasowych o zwolnieniu z pracy aktora za to, że wypowiedział się negatywnie na temat sztuki skandalizującej i ośmieszającej Ewangelię. Z pracy zwolniono też lekarza, za to, że nie podniósł ręki na nienarodzone dziecko. – Ci ludzie płacą dużą cenę. To się dzieje na naszych oczach. Co będzie dalej, to w dużym stopniu zależy od nas, od każdego z nas. W Kościele i w Polsce, to jest troszkę tak, jak z naczyniami połączonymi. Jeżeli do jednego z naczyń dolejemy płynu, podnosi się poziom we wszystkich. Każdy z nas, kto podnosi poziom życia duchowego, kto podnosi na wyższy poziom swoja wiarę, podnosi poziom w Kościele, w ojczyźnie. A w tej chwili jest nas tak dużo, tysiące. Trzeba żebyśmy byli zjednoczeni. Nie przeciwko komuś, ale za Chrystusem i z Chrystusem, aby kształtować siebie, środowisko, rodzinę i naszą ojczyznę w duchu Ewangelii – powiedział.

  Na zakończenie Eucharystii biskup udzielił pielgrzymom błogosławieństwa.

  Obecny na Mszy św. ks. prałat Marian Janus, koordynator pieszych pielgrzymek diecezjalnych na Jasną Górę przy Konferencji Episkopatu, zwrócił się do pielgrzymów: – Staniemy, jako pielgrzymi przed Naszą Matką, ci sami, ale już nie ci sami, już będziemy odnowieni przez sakrament pokuty, ubogaceni Słowem Bożym, modlitwą umocnieni w wierze i doświadczeni przez trud pielgrzymiej drogi.

    Pielgrzymi uczestniczyli w Mszy św. na placu przed WSD w Radomiu
  Krystyna Piotrowska /Foto Gość

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół