• facebook
 • rss
 • "Sołtysiada" to dobra zabawa

  Krystyna Piotrowska

  dodane 09.08.2014 23:23

  Piękny las, czysta woda, spokój, cisza - tak można najkrócej opisać okolice zalewu w Garbatce-Letnisku. Spotkali się tu przedstawiciele 9 sołectw.

  Garbatka-Letnisko to miejscowość wypoczynkowa, gdzie znajduje się jedno z najlepszych i najatrakcyjniejszych miejsc do kąpieli w powiecie kozienickim. Piaszczyste plaża i dno zbiornika oraz leśne otoczenie, a także niezbyt duża głębokość zalewu to atuty tego miejsca i dlatego chętnie przyjeżdżają tu rodziny z dziećmi. W pobliżu znajdują się także plac zabaw i miejsce do gry w siatkówkę plażową. Dzięki Rezerwatowi Przyrody „Krępiec” i Puszczy Kozienickiej panują tu szczególne warunki mikroklimatyczne. Garbatka-Letnisko to także idealna baza wypadowa dla turystów, którzy chcą zwiedzić wschodnią część regionu radomskiego. Przebiegają tędy trzy oznakowane szlaki piesze oraz kilka nieoznakowanych. Tutaj też zaczyna się i kończy kilka ciekawych tras rowerowych. W ośrodku „Polanka” można wynająć domek letniskowy. Często podczas weekendów odbywają się tu imprezy. Głównie koncerty i dyskoteki, urządzane w amfiteatrze leśnym „Grzybek”.

  W sobotnie popołudnie 9 sierpnia w Gminnym Ośrodku Wypoczynkowym „Polanka” odbył się V Turniej Sołectw z gminy Garbatka-Letnisko - „Sołtysiada”. Organizatorzy tej imprezy to Robert Kowalczyk, wójt gminy Garbatka-Letnisko, i Gminne Centrum Rekreacji Sportu i Promocji w Garbatce-Letnisku.

  „Sołtysiadę” otworzył wójt razem z Włodzimierzem Mazurem, przewodniczącym Rady Gminy Garbatka-Letnisko. W turnieju uczestniczyło 9 sołectw, które rywalizowały między sobą w wielu konkurencjach. Znalazły się wśród nich m.in. „Kulinarne potyczki sołectw”, w których każde z nich miało za zadanie przygotować trzy potrawy. Oceniało je jury w składzie: Magdalena Sobieniewska, dyrektor Gminnego Centrum Rekreacji Sportu i Promocji w Garbatce-Letnisku, oraz radni gminy Maria Bernasik i Tadeusz Cieloch.

  Wcześniej na scenie zaprezentowali się sołtysi: Kazimierz Wit - Anielin, Dorota Michałowska - Brzustów, Celina Uza - Bogucin, Zdzisław Miciejewski - Bąkowiec, Mariusz Olejarz - Garbatka Nowa i Garbatka Długa, Grażyna Otarkowska - Garbatka-Zbyczyn i Garbatka-Dziewiątka, Jadwiga Kutyła - Garbatka-Letnisko, Barbara Kwaśnik - Molendy i Henryk Sekuła - Ponikwa.

  Członkowie jury kosztowali wszystkich przygotowanych potraw, a te wyglądały bardzo apetycznie i - jak zapewniało jury - były bardzo smaczne. Ale tych smakowitości mógł też skosztować każdy, bo poszczególne sołectwa zapraszały do swoich suto zastawionych stołów.

  Po konkurencjach kulinarnych rozpoczęły się m.in. konkurencje sportowe na wesoło. Zagrała Kapela Podwórkowa „U Maksa”. Biesiadowano przy ognisku, a dla chętnych do tańca grał zespół „Redox” z Radomia.

  Jak powiedział wójt Kowalczyk, „Sołtysiada” cieszy się coraz większym zainteresowaniem i mieszkańców, i gości.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół