• facebook
 • rss
 • Tornister pełen uśmiechów

  Marta Deka

  dodane 19.08.2014 12:34

  Podobnie jak w roku ubiegłym Caritas Diecezji Radomskiej organizuje akcję "Tornister pełen uśmiechów". Polega ona na zbiórce artykułów szkolnych, które zostaną przekazane dzieciom z ubogich rodzin.

  Zbiórki przeprowadzane będą od 21 do 30 sierpnia w sklepach Biedronka, Real, Leclerc, Selgros na terenie Radomia oraz m.in. w Starachowicach i Końskich.

  – Z każdym rokiem przybywa rodzin, których nie stać na wyprawki szkolne dla swoich dzieci. Dzięki tej akcji, wolontariuszom jak i ludziom dobrej woli będziemy mogli przygotować wyprawki szkolne dla najbardziej potrzebujących rodzin – wyjaśnia koordynatorka akcji Iwona Stępniewska.

  Do akcji włączyły się Straż Pożarna, ZUS oraz firmy Durr i Kombud. Od tego roku również Parafialne Zespoły Caritas. – Dostarczyliśmy do parafii puste plecaki. W nich była lista zawierająca spis przedmiotów, które powinny się w nich znaleźć. Wierni, którzy chcą być dobrymi duchami dla dzieci, zabierali plecaki do domów i wypełniali je zeszytami, kredkami, farbami i innymi akcesoriami potrzebnymi uczniom – mówi wicedyrektor diecezjalnej Caritas ks. Robert Kowalski. Te tornistry zostaną przekazane dzieciom w danej parafii.

  W tym roku diecezjalna Caritas chce przygotować ok. 600 wyprawek szkolnych. Połowa z nich zostanie przekazana w jej siedzibie w Radomiu przy ul. Kościelnej 5, druga w parafiach, które włączyły się w akcję. Każda rodzina, która ma troje lub więcej dzieci, oprócz wyprawek dostanie również plecak. – W przyszłości chcemy przygotować 1200 wyprawek dla uczniów z biednych rodzin. Będziemy przy tym współpracować z parafialnymi i szkolnymi kołami Caritas – mówi ks. Robert.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół