Nowy numer 13/2024 Archiwum

Wójt strzelał pierwszy

Działo się tak wiele, że aż trudno wymienić wszystkie atrakcje przygotowane przez organizatorów tego festynu. Ale najważniejszym punktem tego wydarzenia było otwarcie nowego stadionu.

Festyn Rodzinny w Wolanowie odbywał się przy Zespole Szkół Ogólnokształcących, przy ulicy Kolejowej. Tego samego dnia świętowano z okazji dożynek. Impreza rozpoczęła się wczesnym popołudniem, a zakończyła przed 22.00 pokazem sztucznych ogni. Pierwsze występy przeznaczone były dla najmłodszych. Bawili ich Ruphert i Rico. Potem dzieci ustawione w długiej kolejce nadstawiały głowy komikom, a ci malowali je kolorowymi i błyszczącymi farbami.

Część oficjalną festynu rozpoczął Krzysztof Murawski, wójt Gminy Wolanów. Przed sceną ustawiono dożynkowy wieniec wykonany przez rolników z Zabłocia. Wójt podziękował wszystkim, którzy zajęli się organizację tego wydarzenia, i poprosił obecnych o przejście na znajdujący się obok nowy stadion. – Chcemy na koniec lata otworzyć kolejną inwestycję. W ubiegłym roku, w czerwcu otwieraliśmy halę sportową. W tym roku rozpoczęliśmy w maju budowę stadionu. Koszt tej budowy to 498 tys. zł – powiedział wójt. Projekt był współfinansowany przez Unię Europejską (333 tys. zł).

Stadion poświęcił proboszcz ks. Tadeusz Kszczot. Obok wójt Krzysztof Murawski   Stadion poświęcił proboszcz ks. Tadeusz Kszczot. Obok wójt Krzysztof Murawski
Krystyna Piotrowska /Foto Gość
Ten nowy obiekt poświęcił proboszcz ks. kan. Tadeusz Kszczot. Przecięcie wstęgi, a tym samym otwarcie boiska, należało do gości i wójta. Oni też przy wypełnionych trybunach strzelali pierwsze gole. Bronił bramkarz GKS Jaguar.

Boisko do piłki nożnej ma wymiary 100x70m. Płyta boiska o nawierzchni trawiastej jest wyposażona w drenaż odwadniający i system samoczynnego automatycznego nawadniania. Od strony zachodniej na utworzonej skarpie zostały wybudowane trybuny z indywidualnymi siedziskami krzesełkowymi na 256 miejsc. Dla potrzeb oświetlenia boiska wybudowane zostało sześć masztów o wysokości 12 m z podwójnymi reflektorami. Boisko zostało odgrodzone od trybun ogrodzeniem systemowym. Jako osprzęt boiska wybudowane zostały za każdą bramką piłko chwyty z siatki o wysokości 6 m i długości 50 m. W ramach uzbrojenia terenu została wybudowana zasilająca linia energetyczna, odcinek kanalizacji deszczowej oraz wodociąg zasilający nawadnianie.

Po części oficjalnej na scenie wystąpił zespół ludowy „Wolanianki” i Zespół Śpiewaczy z Bieniędzic. Gwiazdą wieczoru była Natalia Shroeder i Liber. Atrakcji muzycznych było oczywiście dużo więcej. Oprócz występów na scenie i tradycyjnych kramów handlowych imprezie towarzyszyła między innymi wystawa obrazów wykonanych haftem krzyżykowym. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pracownia garncarza, pokaz miodobrania i praca roju pszczelego. Można było kupić przedmioty wykonane i ozdabiane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Młodocina Większego oraz Gminnego Centrum Kultury. Koło Gospodyń Wiejskich z Bieniędzic zapraszało na tradycyjne potrawy.

Organizatorzy festynu to: wójt Krzysztof Murawski, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wolanowie oraz Gminne Centrum Kultury i Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wolanowie.

Pierwsi goście na nowych trybunach   Pierwsi goście na nowych trybunach
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy