• facebook
 • rss
 • Pomóż młodym spotkać się z Franciszkiem

  Marta Deka

  dodane 08.10.2014 12:28

  W naszej diecezji ruszył projekt "Bilet dla Brata". Chodzi o zebranie pieniędzy na dofinansowanie udziału młodych z 13 krajów Europy Wschodniej i Zakaukazia w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.

  - Akcja "Bilet dla Brata"  to dzieło pomocy pielgrzymom ze Wschodu. Chcemy, by jak najwięcej z nich przyjechało na spotkanie z papieżem Franciszkiem do Krakowa w 2016 r. Chodzi nam też o to, by się zjednoczyć i poczuć przez te dwa lata przygotowań ducha Światowych Dni Młodzieży. Ja go poczułem dzięki mojej koleżance, która mnie namówiła na wyjazd. I się wciągnąłem. Byłem w Madrycie i Rio dzięki ludziom dobrej woli. Teraz chcę pomagać innym. Z ŚDM jest tak, jak z pielgrzymką. Jak już się raz pójdzie, to chce się iść kolejny raz - mówi ks. Jarosław Grabka, koordynator akcji i wikariusz w parafii Wniebowzięcia NMP w Solcu nad Wisłą.

  Wielu księży i młodych już włączyło się w tę akcję. Wśród nich są ks. Michał Machnio, wikariusz w radomskiej parafii Bożego Macierzyństwa NMP, i członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z tej parafii. Pieniądze próbują zbierać na różne sposoby. Rozprowadzają przed kościołem płyty-cegiełki, książki czy kubki. Akcję prowadzili też podczas Apelu Młodych. - Młodzież jest taką szczególną grupą, którą trzeba uruchomić, a potem pozwolić im działać. Gdy poczują, że mają jakąś misję, od razu ruszają w teren. Jestem z nich dumny, że otwierają się na chęć pomocy drugiemu człowiekowi, którego tak naprawdę nie znają - mówi ks. Michał.

  Aby wesprzeć akcję, wystarczy kupić dowolny produkt z logo akcji lub specjalny bilet (szczegóły na www.biletdlabrata.pl). - Mamy bilety jednorazowe, jest bilet rodzinny, okresowy, czyli stała dyspozycja przelewu, i "bilet jubileuszowy", czyli prośba do gości (np. weselnych czy urodzinowych), by - zamiast kwiatów - przekazali dobrowolną kwotę na BdB - wyjaśnia ks. Jarosław. - Papież Franciszek na zakończenie Światowych Dni Młodzieży w Rio powiedział: "Wiecie, czego oczekuję po tych ŚDM - żebyście wyszli na ulice i robili raban. Chcę rabanu w waszych diecezjach, w waszych parafiach". Akcja, którą prowadzimy, jest właśnie takim Franciszkowym rabanem - tłumaczy.

  Ks. Grabka zachęca księży i młodzież do włączenia się w akcję: - Jeśli jeszcze nie usłyszeliście o projekcie "Bilet dla Brata" i Światowych Dniach Młodzieży, wyślijcie mejl na: jaroslaw17@o2.pl. Chętnie przyjadę do parafii czy szkoły, by zrobić Franciszkowy raban.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół