• facebook
 • rss
 • Ruszyła akademia szachowa

  Marta Deka

  dodane 11.10.2014 15:01

  Przez kilka lat prowadził warsztaty szachowe. Teraz stworzył Akademię Szachową Marka Niedźwieckiego. Poprzez nią chce propagować tę strategiczną grę.

  Marek Niedźwiecki od lat zachęca radomian do gry w szachy. Przez kilka lat organizował warsztaty. Miały przygotować nauczycieli do prowadzenia zajęć szachowych w szkole, a uczniowie dzięki nim mogli doskonalić swoje umiejętności. Z warsztatami wyjeżdżał też poza Radom. Był w Starachowicach, a potem powstał tam klub, który teraz aktywnie działa i organizuje ogólnopolskie mistrzostwa ministrantów w tej grze.

  Ostatnio stworzył Akademię Szachową Marka Niedźwieckiego. Jej działalność została zainicjowana we wrześniu podczas Święta Chleba w Muzeum Wsi Radomskiej.

  - Akademia to mój kolejny pomysł, który powstał po kilkuletnim prowadzeniu warsztatów szachowych. Chcemy szkolić zarówno nauczycieli, jak i uczniów, by zdobywali coraz wyższe kwalifikacje - wyjaśnia. Ze swoim projektem chce wyjść poza Radom. Zainteresowanych prosi o kontakt  na marek_niedzwiecki@op.pl.

  Marek Niedźwiecki jest prezesem Uczniowskiego Klubu Sportowego "Roszada". Szachy to jego hobby od lat.

  - To jest ciekawa, strategiczna gra. Rozwija umysł i horyzonty, uczy logicznego myślenia, koncentracji i wycisza. Szczególnie jest to przydatne uczniom młodszych klas, którzy w szkole nie mogą usiedzieć w miejscu - mówi.

  Ostatnio prowadził zajęcia w przedszkolu. Dzieci chętnie słuchały wykładów, ustawiały bierki, a przy tym doskonale się bawiły.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół