• facebook
 • rss
 • Kilka perełek

  Krystyna Piotrowska

  dodane 12.10.2014 22:47

  Na bogaty program Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej złożyło się wiele ciekawych wydarzeń. Były wystawy, projekcje filmów, spotkania z ludźmi kultury i sztuki, spektakle teatralne - aż nie sposób wszystkiego opisać.

  Za nami kolejny Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Radomiu. Kolejny, bo nie udało się dokładnie ustalić, po raz który takie wydarzenie odbyło się w mieście. TKCh zainaugurowano w kościele pw. Matki Bożej Miłosierdzia. Po Mszy św., której przewodniczył ks. prał. Edward Poniewierski, odbyło się spotkanie z Janem Pospieszalskim, muzykiem, kompozytorem, publicystą, autorem programów radiowych i telewizyjnych. Prowadził je Wojciech Sałek, dziennikarz radia Plus Radom. Gość spotkania powiedział, jak zrozumieć zagmatwany świat mediów i jak media kreują kulturę. Odpowiedział też na pytanie, czy w mediach jest miejsce na kulturę.

  Na bogaty program Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej złożyło się wiele ciekawych wydarzeń. Były wystawy, prelekcje filmów, spotkania z ludźmi kultury i sztuki, spektakle teatralne.

    Gościem jednego ze spotkań był Jan Pospieszalski
  Krystyna Piotrowska /Foto Gość
  – Mówimy o kulturze chrześcijańskiej, czyli rzeczywistości styku wiary i kultury. Czymś, co się przenika. Wiara wyraża się w kulturze. Kultura prowadzi do wiary. Chcieliśmy, aby w naszym Tygodniu Kultury Chrześcijańskiej znalazły się znane nazwiska, jak Ewa Czaczkowska, dziennikarka, historyk, czy Jan Pospieszalski, ale też aktor Dariusz Jakubowski. Chcieliśmy także pokazać kulturę z naszego regionu, która wcale nie jest mniej bogata, choć mniej znana. I tu znalazło się kilka perełek, jak choćby koncert zespołu Gaudeamus i scholi Sancti Ioannis w kościele pw. Świętej Rodziny. Można było też przyjrzeć się teatrom amatorskim. Jak zaobserwowaliśmy, taka formuła  TKCh sprawdza się – powiedział ks. dr Piotr Walkiewicz, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezji Radomskiej.

    Eucharystią rozpoczął się TKCh. Mszy św. przewodniczył ks. prał. Edward Poniewierski
  Krystyna Piotrowska /Foto Gość

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół