• facebook
 • rss
 • Wielkie zadanie przed nami

  Krystyna Piotrowska

  dodane 23.10.2014 23:08

  W pierwsze liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II podczas Mszy św. w radomskiej katedrze bp Henryk Tomasik powołał Centra Światowych Dni Młodzieży oraz sekcje w ramach Centrum Diecezjalnego ŚDM.

  Bp Henryk Tomasik w radomskiej katedrze przewodniczył Mszy św. i wygłosił homilię. – Młodzi otaczają Jezusa Chrystusa, aby wyrazić ten entuzjazm, jaki wywołuje Jego osoba w coraz to nowych pokoleniach. Słowa z przeszłości, które ukierunkowują naszą przyszłość. Powiedzieć tak Chrystusowi, zrobić wszystko to, co możliwe, aby Jezus był poznany, pokochany, kontemplowany i wyznany. To nasze zadanie – mówił ordynariusz.

  Nawiązując do symboli ŚDM biskup powiedział: – Patrzymy na te symbole ŚDM – krzyż i Matka Boża. Obraz Matki Bożej pielgrzymuje z krzyżem. Przypomina nam ten krzyż i wydarzenia z Wielkiego Piątku. To będzie nam, przypominało wielkie zadanie, wielką prośbę Matki Bożej: „Uczyńcie to, co On, Mój Syn wam powie”. Matkę Bożą prosimy dzisiaj o pomoc, abyśmy mogli słowem, życiem, czynem naszym, zaangażowaniem powiedzieć tak jak św. Piotr: „Panie Ty wiesz, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię miłuję”.

  Ks. Stanisław ma wspierać od strony katechetycznej wydarzenia związane z peregrynacją symboli ŚDM   Nominację do Sekcji Koncepcyjnej Diecezjalnego Centrum ŚDM w Radomiu odbiera ks. Stanisław Piekielnik
  Ks. Stanisław ma wspierać od strony katechetycznej wydarzenia związane z peregrynacją symboli ŚDM
  Krystyna Piotrowska /Foto Gość
  Ks. Marek Adamczyk, diecezjalny koordynator ŚDM przypomniał, że składają się one z trzech etapów. Ten najważniejszy, to spotkanie Ojca Świętego z młodzieżą z całego świata w Krakowie. Tydzień przed tym spotkaniem w naszych diecezjach będą tzw. Dni Misyjne, kiedy to będziemy gościć uczestników ŚDM. I ten najbliższy etap, czas duchowego przygotowania do tych dwóch ważnych wydarzeń. To przygotowanie jest na tyle trudne, że wymaga mocnej systematycznej i oddanej pracy. Żeby się dobrze przygotować w naszej diecezji bp powołał Centra Światowych Dni Młodzieży w różnych punktach naszej diecezji. Powołał koordynatorów księży, którzy wraz z młodzieżą będą się przygotowywać do ŚDM, do wszystkich trzech etapów.

  Księża otrzymali imienne nominacje. Wraz z nimi byli przedstawiciele młodzieży z kolejnych centrów, którzy odebrali miniaturki symboli ŚDM – krzyż i obraz Matki Bożej. – To jest ważny znak, dlatego, że za pięć miesięcy ten prawdziwy krzyż ŚDM i obraz Matki Bożej będą peregrynowały po naszej diecezji – dodał ks. Adamczyk.

  Centra Światowych Dni Młodzieży znajdują się w Radomiu i w większych miejscowościach naszej diecezji. Ich celem ma być zaangażowanie jak największej ilości młodzieży do wzięcia udziału w przygotowaniach ŚDM i do udziału w tych Dniach.

    Przedstawiciele młodzieży z centrów, odebrali miniaturki symboli ŚDM – krzyż i obraz Matki Bożej.
  Krystyna Piotrowska /Foto Gość

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół