• facebook
 • rss
 • Rozśpiewani mieszkańcy

  kmg

  dodane 25.10.2014 12:12

  Przed publicznością wystąpiło około 130 osób, a najmłodsza uczestniczka przeglądu miała cztery lata.

  W kościele pw. św. Wojciecha odbył się VI Parafialny Przegląd Piosenki Religijnej. Celem tej cyklicznej imprezy jest rozśpiewanie mieszkańców kraśnickiej parafii. Współorganizatorem przeglądu jest Koło Gospodyń Wiejskich z Kraśnicy. W tym roku swoje zdolności zaprezentowało dwudziestu ośmiu wykonawców w różnych kategoriach i różnych grupach wiekowych. Przed publicznością wystąpiło łącznie około 130 osób: soliści, dwa chóry szkolne z Kraśnicy i Modrzewia, koła gospodyń wiejskich z Dąbrówki, Dęby, Modrzewia i Kraśnicy, chór parafialny „Adalbertus” oraz Młodzieżowy Chór Żeński im. św. Dobrego Łotra. Najmłodszą uczestniczką przeglądu była czteroletnia Małgosia Kołodziejczyk.

    Chór szkolny z Modrzewia
  Archiwum parafii
  Za stronę muzyczną przedsięwzięcia odpowiadał organista Michał Fiderek.Jak wyjaśnił proboszcz ks. Jacek Bajon, z roku na rok nie tylko wzrasta poziom śpiewanych piosenek, ale także systematycznie pojawiają się nowe utwory. Punktem kulminacyjnym przeglądu jest zawsze występ gościa specjalnego. Chodzi o to, aby przy tej okazji pokazywać parafianom różne gatunki i rodzaje muzyki. W tym roku była to muzyka poważna w lekkich aranżacjach, które zaprezentowali publiczności łódzcy muzycy ze Studia Muzyki Contrasty. Był to niezwykle ciekawy eksperyment łączący brzmienie tradycyjnego chińskiego instrumentu erhu, współczesnej trąbki oraz nieśmiertelnego w europejskiej kulturze fortepianu.

  Imprezę zakończył wspólny poczęstunek w Domu Ludowym, podczas którego uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

    Rodzinne śpiewanie. Tata, organista Michał Fiderek akompaniuje swoim dzieciom
  Archiwum parafii
    Kwartet rodzeństwa Kołodziejczyków
  Archiwum parafii

   

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół