• facebook
 • rss
 • Obiecali nie stygnąć

  ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 08.12.2014 23:00

  W zachowaniu pierwotnej gorliwości pomoże kultywowanie w sobie zadziwienia.

  Mówił o nim bp Adam Odzimek, który w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego przewodniczył uroczystości poświęcenia sutann, promowania do posługi lektora oraz publicznego ogłoszenia kandydatów do święceń diakonatu i kapłaństwa. – Oto chciałbym powiedzieć najpierw o zadziwieniu człowieka, o tym zadziwieniu, że Bóg powierza się ludzkim dłoniom, ludzkiemu słowu. Powierza się człowiekowi, kruchemu i słabemu. Powierza mu swoją obecność. A człowiek będzie wołał, jak św. Piotr: „Odejdź ode mnie, Panie, bom jest człowiek grzeszny!”. A Pan powie: „Odtąd ludzi będziesz łowił” – mówił bp Odzimek.

    Uroczystości przewodniczył bp Adam Odzimek
  ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość
  Wskazując na inne obszary zadziwienia, przypomniał artykuł z „Gościa Niedzielnego” opisujący święcenia umierającego diakona, który otrzymał je dwa dni przed śmiercią. – To pokazuje wielkość daru kapłaństwa, nad którym nie przestajemy się zadziwiać – podkreślił. Wskazał też na wzór Matki Bożej, która zadziwiona nad słowami Archanioła Gabriela, ogłaszającego Jej wielkie rzeczy, jakie dokonają się przez Nią, odpowiedziała: „Oto Ja, służebnica Pańska. Niech mi się stanie”.

  8 alumnów z III roku studiów i formacji otrzymało pozwolenie noszenia stroju duchownego, a jeden kleryk z IV roku został włączony w poczet lektorów. – Sutanna jest zewnętrznym znakiem, że coś się dokonało w ich wnętrzu. Życzę nowo obłóczonym, by ta sama ich liczba doszła do święceń kapłańskich. Im i ich starszym kolegom, nowemu lektorowi i tym ośmiu, którzy zostają włączeni w poczet kandydatów do święceń diakonatu i kapłaństwa, życzę nie tyle, by po prostu wytrwali, ale by byli dobrymi księżmi – mówi ks. Jarosław Wojtkun, rektor seminarium.

  – Dziękujemy dziś przede wszystkim Bogu za dar powołania, a księdzu biskupowi Adamowi za to, że dziś w imieniu Kościoła powiedział: „Tak, Pan Jezus was powołuje”. Obiecujemy, że nasza gorliwość nie ostygnie – zapewniał w imieniu promowanych alumnów Damian Żabicki z V roku.

    Alumni III roku z bp. Adamem Odzimkiem i zarządem WSD
  ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość
    Alumni V i IV roku z bp. Adamem Odzimkiem i zarządem WSD
  ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół