• facebook
 • rss
 • Potrzeba nam chwili na zadumę i modlitwę

  Krystyna Piotrowska

  dodane 15.12.2014 19:13

  Ludziom potrzeba w tej chwili dużo nadziei, umocnienia się wiary i odnalezienia sensu życia. Bo czasy nie są łatwe i potrzeba nam mocy, jaką daje nam Chrystus i Ewangelia.

  Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców Diecezji Radomskiej zaprosiło nauczycieli, wychowawców, pedagogów, pracowników oświaty oraz ich dekanalnych i parafialnych duszpasterzy na Adwentowy Dzień Skupienia. Spotkanie odbyło się tradycyjnie już w III Niedzielę Adwentu, w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

  Dzień Skupienia poprowadził ks. Dariusz Frydrych. Temat rozważań brzmiał: „Przygotujcie drogę Panu… Nawrócenie”. Spotkanie rozpoczęło się od nabożeństwa pokutnego, wtedy też była możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.

  Ciekawym akcentem w czasie naszego Dnia Skupienia był przygotowany przez młodzież z Publicznego Gimnazjum im. H. Sienkiewicza w Zakrzewie montaż słowno-muzyczny, zatytułowany „Mój Adwent”. Młodzież przygotowała katechetka Beata Piasek. Kulminacyjnym punktem Dnia Skupienia była Eucharystia. Przewodniczył jej ks. prof. Stanisław Łabendowicz. Homilię wygłosił ks. Dariusz Frydrych. Ks. Stanisław Łabendowicz i ks. Wojciech Wojtyła (z prawej)   Procesja z darami
  Ks. Stanisław Łabendowicz i ks. Wojciech Wojtyła (z prawej)
  Krystyna Piotrowska /Foto Gość

  W homilii ksiądz przypominał, że Chrystus chce zamieszkać w naszych domach. Jeśli odchodząc od konfesjonału, czujemy się smutni, rozgoryczeni, to oznacza, że nie dokonało się pojednanie z Bogiem. Jeżeli rzeczywiście dokona się oczyszczenie, uzdrowienie duszy, przychodzi prawdziwa radość z tego, że znów jesteśmy z Bogiem. Prawdziwe Boże Narodzenie dokonuje się tylko i wyłącznie w Jezusie Chrystusie. Spotkanie z Nim ma moc, aby przemienić serce człowieka.

  Na zakończenie spotkania wszyscy przeszli do refektarza, gdzie przygotowany był dla gości gorący posiłek. Uczestnicy spotkania złożyli sobie również świąteczne życzenia i podzielili się opłatkiem. – Dzisiejszy Dzień Skupienia nauczycieli odbywał się pod hasłem „Nawróćcie się”. Ten Rok Duszpasterski ukierunkowuje nas na nawrócenie, a III Niedziela Adwentu mówi o radości i tym bliskim już przyjściu Pana. Ludziom potrzeba w tej chwili dużo nadziei, umocnienia się wiary i odnalezienia sensu życia. Bo czasy nie są łatwe i potrzeba nam mocy, jaką daje nam Chrystus i Ewangelia – powiedział ks. Stanisław Łabendowicz.

    Ks. Dariusz Frydrych dzieli się opłatkiem z nauczycielami
  Krystyna Piotrowska /Foto Gość
    Życzenia świąteczne składa ks. Wojciech Wojtyła, diecezjalny duszpasterz nauczycieli i wychowawców
  Krystyna Piotrowska /Foto Gość

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół