• facebook
 • rss
 • Z kolędą i opłatkiem u mędrców

  Krystyna Piotrowska

  dodane 17.12.2014 22:17

  - Dziękujemy państwu za trud, za pracę włożoną w kształtowanie rodzin i tego miasta. To państwa pokolenie kształtowało młodych ludzi. Państwa pokolenie zostawiło ślad w sercach, w środowisku - powiedział bp Henryk Tomasik.

  Po raz 11. w historii Radomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku jego członkowie spotkali się, aby złożyć sobie życzenia świąteczne i podzielić się opłatkiem. Na spotkaniu byli także honorowi goście, sojusznicy i przyjaciele. Wszystkich, na czele z bp. Tomasikiem i Radosławem Witkowskim, prezydentem Radomia, przywitała Anna Kurzela, prezes uniwersytetu.

  W świąteczny nastrój zebranych wprowadził występ grupy wokalnej Resursa. W wykonaniu Aleksandry Rogali, Zuzanny Kuczyńskiej i Rafała Glimasińskiego zabrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy. Na skrzypcach zagrał przyjaciel i sympatyk uniwersytetu dr Krzysztof Iwańczuk.

    Wszystkich zebranych powitała Anna Kurzela
  Krystyna Piotrowska /Foto Gość
  – Urzekły mnie atmosfera tego wieczoru wigilijnego i piękny koncert kolęd – powiedział prezydent. Życzył wszystkim zdrowych, spokojnych, pełnych pomyślności świat Bożego Narodzenia oraz zrealizowania najskrytszych marzeń i planów. Tych osobistych i zawodowych. Prezydent prosił o przekazanie życzeń bliskim.

  Po modlitwie i poświęceniu opłatka bp Tomasik zwrócił się słuchaczy: – Ta cicha i święta noc pokazuje, jak bardzo delikatnie wchodzi Dziecię Jezus w historię człowieka, w historię świata. Przychodzi, aby w tę ciszę nauczyć nas czegoś bardzo ważnego. W tej wielkiej tajemnicy Bożego Narodzenia Dziecię Boże staje się darem dla świata i wyzwala tyle dobra z ludzkich serc. Kształtuje naszą wrażliwość, naszą kulturę. A jej znakiem są nasze kolędy, które są znakiem wiary, ale także geniuszu poetów, którzy, pochylając się nad tą tajemnicą, przepięknie wyśpiewują swoją wdzięczność. Naśladując Dziecię Jezus, w postawie daru bierzemy do reki biały opłatek i pragniemy obdarowywać się życzliwością, dobrym słowem i obecnością. W tej atmosferze proszę przyjąć od nas, duszpasterzy, wyrazy wdzięczności i najlepsze życzenia. Dziękujemy państwu za trud, za pracę włożoną w kształtowanie rodzin i tego miasta. To państwa pokolenie kształtowało młodych ludzi. Państwa pokolenie zostawiło ślad w sercach, w środowisku. Bardzo dziękujemy za państwa pracę w różnych obszarach tego życia. W starożytności patrzono z wielkim szacunkiem na mędrców, na starszych, którzy byli nauczycielami mądrości życia. Dziękujemy państwu za te lekcje i życzę, aby Chrystus, który jest światłem świata, rozpromieniał wszystkie drogi, wypełniał swoją łaską, swoim błogosławieństwem i pomagał przeżyć każdą, niekiedy trudną chwilę.

  Po tych życzenia dzielono się opłatkiem.

    Po raz pierwszy ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku dzielił się opłatkiem Radosław Witkowski
  Krystyna Piotrowska /Foto Gość
    Bp Henryk Tomasik życzył wszystkim, aby Chrystus wypełniał ich swoją łaską
  Krystyna Piotrowska /Foto Gość

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół