• facebook
 • rss
 • Światło jest w nas

  Krystyna Piotrowska

  dodane 21.12.2014 21:37

  Mieszkańcy Radomia dzielili się opłatkiem. Wśród składanych życzeń były i te, wypowiedziane przez ordynariusza: - Boże Dziecię niech wszystkim błogosławi, a Jego pokój zamieszka w naszych sercach, rodzinach, mieście, ojczyźnie i świecie. Ze sceny słychać było kolędy. Z kuchni polowych unosił się zapach wigilijnych potraw.

  Za nami doroczne spotkanie mieszkańców Radomia przed świętami Bożego Narodzenia, czyli „Gwiazdka na deptaku”. Rozpoczęła je Msza św. Eucharystii sprawowanej w radomskiej katedrze w intencji radomian przewodniczył bp Henryk Tomasik. Po jej zakończeniu ordynariusz przekazał przedstawicielom Rycerzy Kolumba figurkę Dzieciątka Jezus. Ci zanieśli ją do szopki ustawionej na deptaku, naprzeciwko Urzędu Miejskiego.

  Ze sceny przy „Łaźni” gości tego świątecznego spotkania przywitał kolędą  Andrzej Kubacki, tenor, artysta toruńskiej sceny muzycznej. Chwilę później harcerze przekazali bp. Tomasikowi Betlejemskie Światło Pokoju, które w tym roku niesie ze sobą motto: „Światło jest w nas”. Trzy dni wcześniej otrzymał je również Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

  Pierwszy złożył życzenia prezydent. Zrobił to w imieniu własnym, jak również swoich współpracowników. – Ważnym elementem naszej polskiej tradycji jest wolne miejsce przy wigilijnym stole, które jest symbolem otwartości i chęci pomagania drugiemu człowiekowi. My, radomianie, jesteśmy ludźmi otwartymi, chcemy i wiemy, jak tę pomoc nieść. Życzę spokojnych, zdrowych, radosnych świąt Bożego Narodzenia, pełnych pomyślności. Życzę, aby państwu niczego nie zabrakło na wigilijnych stołach, życzę, abyście byli otoczeni tylko przez dobrych ludzi, a w nowym roku 2015 osiągnęli wszystkie zamierzone cele – powiedział.

  Biskup odczytał fragment Ewangelii o narodzinach Pana Jezusa i poświęcił opłatki, które później rozdawali wolontariusze radomskiej „Arki”. – Dziecię Jezus wyzwala tak dużo dobra. Tak bardzo święta Bożego Narodzenia łączą ludzi. Jest tyle dobra w ludzkich sercach. Dziękujemy Panu Bogu za ten dar i składamy sobie życzenia, naśladując Dziecię Jezus, które przychodzi do nas ze swoim dobrym słowem, łaską i błogosławieństwem. My, duszpasterze, dziękujemy państwu za troskę o to miasto, o siebie nawzajem, za dobro ofiarowane innym. Boże Dziecię niech wszystkim błogosławi, a Jego pokój zamieszka w naszych sercach, rodzinach, mieście, ojczyźnie, świecie. Życzymy błogosławionych świąt! – mówił bp Tomasik.

  Po tych słowach składano sobie życzenia. W świąteczny nastrój wprowadzali radomian artyści – Piotr Dąbrówka i jego goście, czyli Kamila Suska i Wiktor Wilczak. Z ustawionych na placu kuchni polowych unosił się smakowity zapach wigilijnych potraw. Wydawali je wolontariusze i żołnierze z jednostki na radomskim Sadkowie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół