• facebook
 • rss
 • Nie środek tabeli, ale medale i puchary

  ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 13.01.2015 20:48

  Pod wodzą Mariusza Szyszki, nowego prezesa Zarządu Spółki Akcyjnej Cerrad Czarni Radom, siatkarze stawiają sobie ambitne cele. Szczerze kibicujemy!

  Mariusza Szyszki nie trzeba przedstawiać miłośnikom, kibicom i znawcom siatkówki. Ale warto przybliżyć jego sylwetkę i przypomnieć dokonania. Urodzony w 1969 r. w Olsztynie, jako rozgrywający AZS Olsztyn w 1991 i 1992 r. zdobył z tym klubem mistrzostwo Polski. Grał w reprezentacji naszego kraju na Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie w 1996 r. Polskie barwy reprezentował 187 razy. W 1998 r. zdobył mistrzostwo Francji, grając w Paris UC. Po zakończeniu kariery sportowej był dziennikarzem TVP Sport. Komentował mecze siatkówki podczas olimpiady w Pekinie. Przez ostatnie 5 lat był prezesem Zarządu Piłki Siatkowej AZS-UWM SA Olsztyn. Jest rzecznikiem prasowym polskiej reprezentacji siatkarskiej. 7 stycznia br. został prezesem Zarządu Spółki Akcyjnej Cerrad Czarni Radom.

    Mariusz Szyszko udziela wywiadu Radosławowi Mizerze z Radia Plus Radom
  ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość
  - Nie pojawiam się jako rewolucja, ale jako ewolucja. Przychodząc do Radomia, zastałem klub dobrze zorganizowany, z mocnymi podwalinami. Obok zawodników i działaczy klub ma wiernych, ale też wymagających kibiców. Proszę, byście nie traktowali mnie jako obcego - mówił Mariusz Szyszko podczas pierwszej konferencji prasowej, zorganizowanej w urzędzie prezydenta Radomia.

  Promocja marki miasta poprzez sport to zadanie, które jako kontynuację już istniejącego procesu stawia sobie nowy włodarz miasta. Od 2008 r. na rozwój siatkówki w Radomiu władze miejskie przeznaczyły kwotę ponad 5,7 mln zł. - To bardzo dobra droga dla rozwoju miasta - podkreślił prezydent Radosław Witkowski. Zaznaczył także, że taka promocja to jednocześnie troska o młodzież i szukanie rodzimych talentów. Miasto, które od kilku lat jest głównym organem sponsorującym siatkówkę czy koszykówkę, będzie to robić nadal. - Gmina Radom wspiera klub między innymi w formie stypendiów sportowych. Mowa tu o ponad milionie złotych rocznie. Radomskie Centrum Siatkarskie otrzymało na 2015 rok dotację na rozwój sportu i młodzieży. Jestem przekonany, że zespół siatkarski występujący na parkietach ekstraklasy to świetny nośnik reklamowy Radomia - mówił Mateusz Tyczyński, dyrektor Kancelarii Prezydenta.

  Czarni, grając w ekstraklasie, lokują się w środku tabeli. Działacze i kibice spodziewają się, że nowe zmiany w zarządzie spółki zaowocują walką o miejsca w czołówce i zdobywaniem medali. Mają też nadzieję, że spośród radomskich zawodników pojawią powołania do narodowej kadry.

    Konferencja prasowa znalazła tak duże zainteresowaniem mediów, że zaskoczyło to samych organizatorów
  ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół