• facebook
 • rss
 • Cóż wiesz o pięknem?

  Krystyna Piotrowska

  dodane 15.01.2015 22:56

  Spotkanie twórców kultury odbyło się w radomskiej "Łaźni" przy ul. Żeromskiego. Rolę gospodyni pełniła Beata Drozdowska, dyrektor placówki.

  Na zaproszenie prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego odpowiedzieli m.in. dyrektorzy placówek radomskiej kultury - dyrektorzy Teatru Powszechnego, Radomskiej Orkiestry Kameralnej, Miejskiej Biblioteki Publicznej, muzeów, szkół artystycznych oraz artyści plastycy, fotograficy, muzycy. Gości przywitała Krystyna Szymańska, dyrektor Wydziału Kultury UM w Radomiu. Przypomniała I Piknik Historyczny, przy którym zaangażowanych było wiele różnych radomskich środowisk. Powiedziała też, że gdyby był ogłoszony plebiscyt na najlepsze wydarzenie kulturalne, to by zagłosowała na spektakl „Operetka”, zaprezentowany przez teatr z Węgier podczas Festiwalu Gombrowiczowskiego w październiku ubiegłego roku.

  Życzenia w imieniu prezydenta złożył Rafał Czajkowski, sekretarz miasta. Przypomniał też, że przez kilka ostatnich miesięcy nadzorował radomską kulturę. – Byłem pod ogromnym wrażeniem pracy placówek, które pomimo skromnych budżetów starają się jak mogą, aby oferta artystyczna była szeroka. Nie mówiąc już o wspaniałych artystach, którzy promują nasze miasto, jak chociażby obecny wśród zebranych w" Łaźni" przedstawiciel zespołu IRA. To wspaniała sprawa dla Radomia i pokazanie, że tu warto coś robić – mówił R. Czajkowski.

  Twórcom pobłogosławił na nowy rok pracy bp Henryk Tomasik. – Państwo swoją pracą służycie kształtowaniu duchowości Polaków, naszych środowisk. I za tę pracę państwu dziękujemy. My, duszpasterze, życzymy, aby Pan Bóg błogosławił tej pracy, pracy której celem jest pokazywanie piękna, dobra, zbliżanie ludzi do siebie. A tak, jak mówił Norwid: „Cóż wiesz o pięknem? (...) Kształtem jest Miłości” – oby tej miłości było jak najwięcej w sercach i w naszych relacjach w pracy – mówił ordynariusz.

  Zanim gospodyni wieczoru zaprosiła do stołu, odbył się krótki koncert. Zimowe piosenki i kolędę brawurowo zaśpiewała młoda wokalistka Karolina Wojdat z VI LO im. J. Kochanowskiego w Radomiu. Akompaniował jej na gitarze Bartek Czubak.

    Obecnym życzenia złożyli bp Henryk Tomasik i Krystyna Szymańska
  Krystyna Piotrowska /Foto Gość
    Jednym z gości spotkania był Wojciech Owczarek z zespołu IRA. Z prawej kapitan Sławomir Ćwiek, kapelmistrz Orkiestry Wojskowej w Radomiu
  Krystyna Piotrowska /Foto Gość

   

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: "ŁAŹNIA", IRA, RADOM

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół