• facebook
 • rss
 • Razem pracują i razem się bawią

  Krystyna Piotrowska

  dodane 15.02.2015 13:12

  Bale Wolontariusza to już tradycja wpisana w historię Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” – ich głównego organizatora. Tym razem wolontariusze spotkali się w klubie „Katakumby” na Starym Mieście.

  Bal uroczyście otworzyli ks. Andrzej Tuszyński, prezes „Arki” i Ewa Kamińska, wiceprezes. Chwilę później zagrała orkiestra i rozpoczęły się tańce. Na zaproszenie do udziału w XV Balu Wolontariusza odpowiedzieli m.in. goście Anna Białkowska, wiceprezydent Radomia, Elwira Skoczek, dyrektor Wydziału Zdrowia UM i Zbigniew Banaszkiewicz, prezes ARiMR. – Bal jest jednym z elementów naszej pracy wychowawczej na rzecz dzieci i młodzieży. Wolontariat to jest praca, ale też i zabawa. Tworzymy, może nie nadużyję tego słowa, taką swoistą rodzinę – razem pracujemy, ale też razem się bawimy. Niedawno zakończyły się ferie. W tych organizowanych przez „Arkę” wzięło udział 200 dzieci. Nad przebiegiem organizowanych zajęć czuwali wolontariusze. Ten bal jest takim podziękowaniem dla nich, za tę całoroczna, sukcesywną pracę. Chcemy, aby to środowisko integrowało się i tak się dzieje. Mamy już kilka małżeństw wśród wolontariuszy i to jest taka filozofia integracji poprzez wspólną zabawę, poprzez pracę, poprzez to działanie na rzecz innych – powiedział ks. Tuszyński.

  W Szkolnych Kołach Wolontariatu i w „Arce” działa 1300 wolontariuszy. Ich liczba wciąż rośnie.

  Hubert Banasik z PSP nr 32 w Radomiu, od roku jest wolontariuszem. Jak zapewnia, chce pomagać innym, chce czuć się potrzebnym.

  Piąty rok z wolontariatem związana jest Ewelina Jach z II LO im. Marii Konopnickiej w Radomiu. – Wolontariat to bezinteresowna pomoc innym, która daje radość – zapewnia. - Dobrze jest patrzeć na kogoś, kto się uśmiecha patrząc na naszą pracę i dziękuje nam właśnie w taki sposób. To bardzo miłe. Taki bal jest bardzo potrzebny. Możemy się spotkać, porozmawiać i świetnie się bawić.

  Razem z wolontariuszami do „Katakumb” przyszli ich opiekunowie. Wśród nich Mirosława Ruta, dyrektor PG nr 10 w Radomiu. - Posiadanie w szkole Szkolnego Koła Wolontariatu, to nie tylko radość, ale i duma. Oni działają na różnych płaszczyznach – mówi.

  Razem z panią dyrektor była Izabela Zagrodnik, opiekun koła. – Nasze koło liczy około 50 wolontariuszy. Młodzież działa bardzo aktywnie. Na przykład włączają się w różne akcje, takie jak: zbiórka żywności, odzieży, słodyczy, podręczników. Wolontariusze pomagają w odrabianiu lekcji i robią zakupy osobom starszym.

  Na ostatnim, XV Balu Wolontariusza, bawiło się ponad 300 młodych ludzi. Towarzyszyło im około 50 opiekunów. Organizatorzy zapewnili wszystkim poczęstunek i napoje. Klimatyczne wnętrza klubu i bardzo dobra oprawa muzyczna sprzyjały świetnej zabawie.

  A że zabawa miała miejsce w Walentynki, więc za dekoracje posłużyły balony w kształcie serduszek.

  Jak powiedziała Agnieszka Brzeska-Pająk, opiekun SKW w I LO im. Mikołaja Kopernika, wolontariusze zawsze długo wspominają każdy bal. Tak będzie z pewnością i tym razem.

   


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół