• facebook
 • rss
 • Teatralne rekolekcje od ponad 40 lat

  Marta Deka

  dodane 20.02.2015 13:55

  Aktorzy Teatru Dramatycznego, działającego przy sanktuarium w Kałkowie-Godowie, w okresie Wielkiego Postu wystawiają misteria męki Pańskiej. W ten sposób przygotowują widzów do głębokiego przeżycia świąt Zmartwychwstania.

  W sanktuarium Bolesnej Królowej Polski Pani Ziemi Świętokrzyskiej w Kałkowie-Godowie od ponad 40 lat wystawiane są misteria męki Pańskiej. W auli Jana Pawła II występuje prawie 50 aktorów amatorów z Teatru Dramatycznego im. ks. inf. Czesława Wali. Wielu z nich od lat związanych jest z misterium. Część obsady się zmienia, ale to dodaje spektaklowi świeżości i sprawia, że wydarzenia sprzed ponad 2000 lat przedstawiane są w nieco inny, bardziej zrozumiały dla współczesnego widza sposób.

  Misteria na stałe wpisały się już w wielkopostną tradycję sanktuarium. W tym roku spektakl będzie wystawiany od pierwszej soboty Wielkiego Postu do soboty przed Niedzielą Palmową włącznie o 15.30.

  - Serdecznie zapraszam na te teatralne rekolekcje zamyślenia nad aktem Bożej miłości, którą przeżywamy w tajemnicy męki i śmierci Jezusa Chrystusa. Radość jest tym większa, że aktorzy należą do naszej wspólnoty parafialnej. Już od wielu lat dają piękne świadectwo żywej wiary i miłości do Boga i Kościoła. Wystawiane przez wiele lat misterium męki Pańskiej w naszym sanktuarium jest darem ich bezinteresownego zaangażowania, ofiarowania swojego czasu, talentu i siły - zachęca do obejrzenia sztuki ks. Zbigniew Stanios, kustosz sanktuarium.

  Z uwagi na duże zainteresowanie przedstawieniem, należy wcześniej zgłosić w informacji sanktuarium chęć uczestnictwa (tel. 41/272 18 88). Ci, którzy będą chcieli zatrzymać się tu na noc, mogą zarezerwować miejsce w Domu Pielgrzyma telefonicznie (660 158 239).

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół