• facebook
 • rss
 • Ile kosztuje życie?

  Krystyna Piotrowska

  dodane 21.02.2015 11:20

  Sam zdecyduj, na co idą twoje podatki. Możesz pomóc m.in. chorym, starszym i dzieciom. Warto to zrobić.

  Caritas Diecezji Radomskiej w 2014 r. udzieliła pomocy 660 chorym (leki, opieka, sprzęt), 2000 dzieci (leczenie, wypoczynek, adopcja), 72 tysiącom głodnych (gorące posiłki, paczki żywnościowe), 1225 zagubionym (porady psychologiczno-prawne) i 170 bezdomnym.

  – Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim podatnikom, którzy zdecydowali się w ubiegłych latach przekazać 1 proc. swojego podatku dochodowego na rzecz Caritas Diecezji Radomskiej. W tym roku również będziemy prowadzić akcję pod hasłem „Ile kosztuje życie?” i przyglądać się szczególnie osobom chorym i cierpiącym – powiedział ks. Robert Kowalski, wicedyrektor radomskiej Caritas.

  Za pieniądze, które zostały przekazane do radomskiej Caritas w ramach 1 proc., kupiono między innymi 31 nowych łóżek sterowanych elektrycznie, przeznaczonych dla osób obłożnie chorych. Obecnie w Wypożyczalni Sprzętu Medycznego im. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Radomiu znajduje się 200 takich łóżek. Wypożyczalnia jest wspólnym dziełem Caritas Diecezji Radomskiej, Fundacji „Dać sercom nadzieję” i Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich. Można tu wypożyczyć, obok łóżek, koncentratory tlenu, ssaki, materace, balkoniki, wózki inwalidzkie i kule łokciowe. Wypożyczalnia działa od 1 lutego 2005 r. Znajduje się w części magazynu przy ul. Kościelnej 5 w Radomiu. Jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 12 do 15.

  Jak mówi ks. Robert, zapotrzebowanie na różnego typu sprzęt medyczny jest ogromne. Pojawił się pomysł, aby powstały filie wypożyczalni sprzętu medycznego w innych miastach.

  Caritas Diecezji Radomskiej oferuje pomoc w rozliczaniu zeznań podatkowych za 2014 r. Chętni mogą zgłaszać się w Radomiu w budynku Kurii Diecezjalnej przy ul. Malczewskiego 1 od poniedziałku do piątku w godz. od 9 do 12 oraz w Caritas Diecezji Radomskiej przy ul. Kościelnej 5 w godz. od 13 do 16. Dodatkowe informacje udzielane są pod numerami telefonów: (48) 365 29 28 i (48) 365 29 29.

  Swój podatek można przekazać radomskiej Caritas, wpisując w PIT numer KRS 0000222733.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół