• facebook
 • rss
 • Treści biblijne pretekstem

  Marta Deka

  dodane 27.02.2015 15:24

  Za nami finały diecezjalnego konkursu "Biblia i ja" pt. "I widział Bóg, że wszystko, co stworzył, było bardzo dobre". Zorganizowało go Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

  Do udziału w konkursie organizatorzy zaprosili uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów. Rywalizowali w trzech kategoriach - plastycznej, recytatorskiej i multimedialnej.

  - W konkursie plastycznym wzięło udział ponad 140 uczestników, w recytatorskim ponad 20 osób, a w multimedialnym byli reprezentanci z dwóch szkół, napłynęło 8 prac. Każdy uczestnik prezentował wysoki poziom. Gratuluję nauczycielom, opiekunom i wszystkim placówkom oświatowym, które zgłosiły swój akces do naszego konkursu. Życzę dalszego zapału - mówi Wiesława Buczek, nauczyciel katecheta, koordynatorka konkursu.

  Konkurs nie miał sprawdzać wiedzy uczestników, a treści biblijne były pretekstem do odnalezienia moralnych i artystycznych wartości, które niesie ze sobą uniwersalna księga, jaką jest Biblia.

  - Te wartości są obecne w naszym codziennym życiu, ale w związku z naszym zabieganiem, w natłoku codziennych spraw są mało dostrzegane - powiedział dyrektor Andrzej Lidak. Podziękował też organizatorom, uczestnikom i sponsorom.

  Jury przyznało nagrody i wyróżnienia. Wręczali je Dorota Szczukowska, wicedyrektor PG nr 3, i ks. Jacek Kucharski, moderator Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II.

  Wśród uczniów szkół podstawowych I miejsce w kategorii plastycznej zdobyła Alicja Banaszkiewicz. Powiedziała, że jej obraz czyta się od dołu do góry. Na samym dole są ciemne kolory, bo na początku była ciemność. Wyżej życiodajna woda przepływa przez kilka poziomów. - Pierwszy to nieukształtowane hałdy piachu i ziemi. Na drugim już wyraźnie

  widać pola, drzewa, las. Wysoko są perfekcyjnie wykończone góry i białe obłoki. Na to patrzy Bóg swoim okiem i widzi, że wszystko, co stworzył, jest bardzo dobre - wyjaśnia Alicja i dodaje, że trzeba doceniać piękno, które jest wokół nas.

  Kamila Masiarz z PG nr 3 zdobyła pierwsze miejsce w konkursie multimedialnym. Przygotowała prezentację o tym, jak Bóg stwarzał świat. - Wszystko na świecie jest dobre. Mimo złych stron, trzeba się skupiać na rzeczach dobrych - powiedziała.

  Wiktoria Jarecka z PG w Parznicach okazała się najlepsza wśród recytujących gimnazjalistów. Wybrała „Podziękowanie” ks. Jana Twardowskiego. - Wiersz nie pokazywał, co Bóg stwarzał przez kolejne dni, lecz pokazywał, co autor podziwia i za co kocha Boga - mówiła Wiktoria.

  Laureaci

  Konkurs recytatorski

  w kategorii szkół podstawowych:

  I - Filip Kuczyński, PSP w Jedlni Letnisko

  II - Patrycja Seta, PSP 7 w Radomiu

  III - Zuzanna Rdzanek, PSP 5 w Pionkach

  Wyróżnienie - Katarzyna Kozieł, PSP nr 3 w Radomiu

  w kategorii szkół gimnazjalnych:

  I - Wiktoria Jarecka, PG w Parznicach

  II - Maciej Bujanowicz, PG nr 3 w Radomiu

  III - Marika Kazana, PG nr 3 w Radomiu

  Wyróżnienie - Kinga Frączak, PG nr 14 w Radomiu, Fryderyk Krajewski, PG nr 3 w Radomiu, Klaudia Kwiatkowska, PG nr 3 w Radomiu

  Konkurs plastyczny

  w kategorii szkół podstawowych:

  I - Alicja Banaszkiewicz, PSP nr 4 w Radomiu

  II - Karolina Rozwadowska, PSP nr 4 w Radomiu

  III - Sandra Krupa, PSP nr 1 w Radomiu

  w kategorii szkół gimnazjalnych:

  I - Aleksandra Dąbrowa, Zespół Szkół Integracyjnych w Radomiu

  II - Artur Spólny, PG nr 3 w Radomiu

  III - Łukasz Moczkodan, PG nr 3 w Radomiu

  Wyróżnienie - Hubert Kotlimowski  PG nr 3 w Radomiu

  Konkurs multimedialny

  I - Kamila Masiarz, PG nr 3 w Radomiu

  II - Milena Grzyb, PG nr 3 w Radomiu

  III - Anna Woźniak, PG nr 3 w Radomiu

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół