• facebook
 • rss
 • O Jezusie - Nauczycielu nauczycieli

  Marta Deka

  dodane 10.03.2015 14:41

  W najbliższą niedzielę 15 marca w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu odbędzie się wielkopostny dzień skupienia nauczycieli i wychowawców "Jezus Chrystus - Nauczyciel nauczycieli".

  - Poprowadzi go ks. prof. dr hab. Andrzej Szostek MIC, wieloletni rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, jeden z najbliższych współpracowników polskiego papieża i jeden z najwybitniejszych znawców jego myśli. Obecność księdza profesora wpisuje się w całoroczny program spotkań organizowanych przez duszpasterstwo nauczycieli naszej diecezji, w trakcie których staramy się zapoznawać systematycznie i gruntownie z myślą społeczną św. Jana Pawła II - wyjaśnia ks. Wojtyła, diecezjalny duszpasterz nauczycieli i wychowawców.

  Dzień skupienia przebiegał będzie pod hasłem: "Jezus Chrystus - Nauczyciel nauczycieli". Ks. prof. Szostek wygłosi dwie konferencje i homilię w czasie Mszy św., której przewodniczył będzie bp Henryk Tomasik. - Przewidziany jest także bardzo miły akcent podczas dnia skupienia. Młodzież i dzieci z kółka teatralnego z Klwowa wystawią specjalnie przygotowaną na ten dzień sztukę teatralną, opowiadającą o życiu św. Stanisława Kostki. Zapraszam wszystkich nauczycieli i wychowawców do udziału w tym dniu skupienia - mówi ks. Wojtyła.

  Program:

  10.00 - rozpoczęcie i konferencja (kaplica WSD)

  10.45 - adoracja Najświętszego Sakramentu - możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania

  11.15-11.40 - kawa, herbata (refektarz)

  11.40-12.15 - spektakl "Święty Stanisław Kostka"

  12.15-12.55 - konferencja (aula św. Jana Pawła II)

  13.00 - Msza św. (kaplica WSD)

  14.00 - wspólny posiłek (refektarz).

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół