• facebook
 • rss
 • W czym tkwi jej niezwykłość

  Krystyna Piotrowska

  dodane 14.03.2015 09:37

  Przyjść na to spotkanie mógł każdy, chociaż zaproszenie skierowane było zwłaszcza do pań o imieniu Krystyna. Gościem wieczoru była Krystyna Joanna Szymańska, znana radomska plastyczka.

  Radomska „Łaźnia” zaprosiła 13 marca na wieczór artystyczny z okazji II Zlotu Krystyn Radomia i Regionu. Gościem wieczoru była wyjątkowa kobieta Krystyna Joanna Szymańska, artysta plastyk, dyrektor Wydziału Kultury UM w Radomiu. Kilka dni temu pani Krystyna obchodziła jubileusz - 35 lat pracy twórczej.

  Okolicznościowa wystawa prac artystki - „Fotografia. Malarstwo. Rysunek” - została zorganizowana właśnie w radomskiej „Łaźni”. Z tą wystawą w tle, pani Krystyna opowiadała o swojej twórczej pasji, inspiracjach oraz o tym, jak koleje życia wpływały na jej twórczość. Przygotowała też dla wszystkich niespodziankę.

  Na początku był to krótki, ale niezwykle interesujący i pouczający wykład dotyczący rysowania portretów. Po tej lekcji pani Krystyna zaproponowała, że namaluje portret jednej z pań obecnych na sali, oczywiście pani musiała mieć na imię Krystyna. Chwilę później, obecni byli świadkami powstawania owego portretu. Artystka stworzyła go przy użyciu węgla, kredy i pasteli. 

  Specjalnie dla Krystyn zaśpiewała też świetna wokalistka Iwona Skwarek, założycielka i kierownik chóru Gospel Radom, działającego od 2006 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Radomiu.

  Z kolei bard i poeta Stanisław (Stanley) Borecki wykonał przy własnym akompaniamencie kilka piosenek. Oczywiście wszystko było z dedykacją dla solenizantek - Krystyn.

  Wracając do domów z tego artystycznego wieczoru Krystyny niosły ze sobą  kwiat tulipana - prezent od radomskiej „Łaźni”. A jak zapowiedziała Beata Drozdowska, dyrektor RKŚTiG „Łaźnia”, kolejne spotkanie Krystyn już za rok. Nie wiadomo jeszcze tylko, kto będzie bohaterem wieczoru.

    Jeszcze chwila skupienia i portret prawie gotowy
  Krystyna Piotrowska /Foto Gość

   

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół