• facebook
 • rss
 • Prawdziwi katoliccy dżentelmeni

  Krystyna Piotrowska

  dodane 15.03.2015 21:46

  Bp Henryk Tomasik, w imieniu Kościoła i dla posługi w Kościele radomskim, podczas Eucharystii pobłogosławił nowych szafarzy.

  W radomskiej katedrze posługę nadzwyczajnego szafarza Komunii świętej przyjęło 29 kandydatów. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił bp Henryk Tomasik.

  Główne zadanie szafarzy to zanosić Jezusa obecnego w Eucharystii ludziom chorym i starszym, którzy nie mogą opuszczać swoich domów. W każdą niedzielę i święta szafarze odwiedzają ich z taką posługą.

  - Dla wielu chorych to ogromna radość móc przyjąć Jezusa w Komunii świętej, który umacnia ich w cierpieniu, samotności i niedołężności. Kandydaci na szafarzy zostali wybrani ze swoich wspólnot parafialnych przez księży proboszczów. Cieszą się ich zaufaniem i dobrą opinią. Do swojej posługi przygotowywali się podczas specjalnego kursu, w czasie którego pogłębiali swoją wiedzę teologiczną i praktyczną, dotyczącą posługi nadzwyczajnego szafarza. Odbyli też trzydniowe rekolekcje w sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej, przygotowując się duchowo do przyjęcia tej posługi - mówił ks. Tomasz Herc w czasie wprowadzenia do liturgii.

  Po homilii biskup, zwracając się do kandydatów, powiedział: - Umiłowani bracia, wyznaczeni do tak ważnego zadania w Kościele! Starajcie się dawać przykład życia chrześcijańskiego w wierze i dobrych obyczajach, gorliwie korzystając z eucharystycznej tajemnicy jedności i miłości. Wszyscy bowiem, którzy spożywamy ten sam Chleb i pijemy z tego samego kielicha, stanowimy jedno ciało - to jest Kościół. Udzielając innym Komunii św., pokazujcie życiem braterską miłość, zgodnie z poleceniem Pana, który podając uczniom swoje Ciało do spożywania, powiedział: „To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem” (J 15,9-17).

  Biskup, w imieniu Kościoła i dla posługi w Kościele radomskim, pobłogosławił nowych szafarzy. Poświęcił także krzyże, które szafarze ubrani w alby zawiesili sobie na szyi.

  W tej uroczystej chwili towarzyszyli im ich bliscy, rodzice, rodzeństwo, żony i dzieci.

  Pasterzowi diecezji, w imieniu wszystkich nowych szafarzy, dziękował Roman Hawliczek z parafii Ostojów: - Dzisiaj Jezus Chrystus zaryzykował, powierzył w nasze świeckie ręce siebie żywego, abyśmy zanosili Go do ludzi cierpiących i chorych. Dziękujemy ci, Ekscelencjo, za powierzenie tej misji, tak pięknej, jak odpowiedzialnej. Zobowiązujemy się, że naszym życiem będziemy dawać świadectwo, że jesteśmy prawdziwymi katolickimi dżentelmenami. Na swojej drodze formacyjnej spotkaliśmy wielu wspaniałych i życzliwych ludzi. Dziękujemy  ks. Tomaszowi Hercowi, który włożył dużo serca i zaangażowania w nasze przygotowanie i w naszą formację, który z wielką cierpliwością kształtował, a bywało, że trudne charaktery. Dziękujemy wszystkim wykładowcom i pracownikom Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu, którzy nas gościli podczas kilkumiesięcznych kursów i szkoleń. Dziękujemy za ich naukę, która będzie nam towarzyszyć przez dalsze nasze katolickie życie. Dziękujemy opiekunom sanktuarium MB Ostrobramskiej i radomskiej katedry za gościnę i dobre słowo. Dziękujemy wszystkim grupom parafialnym i naszym proboszczom, że będąc otwarci na działanie Ducha Świętego, oni wytypowali nas do pełnienia tej służby. Dziękujemy naszym przyjaciołom, rodzinom i przede wszystkim naszym żonom za cierpliwość i wsparcie w momentach naszych słabości, zwątpienia. Bóg zapłać!

  Po zakończeniu Eucharystii szafarze otrzymali legitymacje od ks. Tomasza Herca.

    Posługę nadzwyczajnego szafarza Komunii świętej podczas Eucharystii w radomskiej katedrze przyjęło 29 kandydatów
  Krystyna Piotrowska /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół