• facebook
 • rss
 • Wyłączyć się z codziennego życia

  Krystyna Piotrowska

  dodane 18.03.2015 18:52

  - Dopóki każdy z nas nie zastanowi się nad swoją wiarą, nigdy w tej wierze nie dojrzeje i nie sprawi, że ta wiara będzie owocowała - powiedziała Aneta Sochaj.

  W radomskim Wyższym Seminarium Duchownym nauczyciele i wychowawcy przeżywali swój wielkopostny dzień skupienia pod hasłem "Jezus Chrystus - Nauczyciel nauczycieli". Gościem i prelegentem spotkania był ks. prof. dr hab. Andrzej Szostek MIC, wieloletni rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, jeden z najbliższych współpracowników Jana Pawła II i jeden z najwybitniejszych znawców jego myśli. Ksiądz profesor wygłosił konferencje oraz powiedział homilię podczas Mszy św., której przewodniczył bp Henryk Tomasik.

  Jak powiedział ks. Wojciech Wojtyła, diecezjalny duszpasterz nauczycieli i wychowawców, obecność księdza profesora wpisuje się w całoroczny program spotkań organizowanych przez duszpasterstwo nauczycieli naszej diecezji, w trakcie których prelegenci starają się zapoznawać słuchaczy z myślą społeczną św. Jana Pawła II.

  Małgorzata Tyczyńska pracuje w Zespole Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług w Radomiu. - Po raz kolejny uczestniczę w takich dniach skupienia. To czas przeznaczony dla mnie i Pana Boga. Mamy tu możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, skupienia się przed Najświętszym Sakramentem i uczestniczenia w Mszy św.

  - Dla mnie to jest takie zatrzymanie się w życiu - mówi Małgorzata Moczydłowska, psycholog z PSP nr 33. - Jestem zagoniona, zapracowana, zapędzona. Mam dużo obowiązków i trudno mi znaleźć dla siebie taki dłuższy czas, żeby się wyłączyć z codziennego życia, spotkać się z Panem Bogiem. Rekolekcje, które odbywam w parafii, też są takim czasem, ale to zaledwie godzina lub dwie dziennie. To krótki czas, a tu można pobyć w obecności Pana Boga, zastanowić się nad swoim życiem i przemyśleć, jakie zmiany chcemy w nim wprowadzić. Tym bardziej cieszę się, że nauki głosi ks. prof. Szostek, ponieważ był moim profesorem etyki. Mogłam go tu spotkać i posłuchać.

    Nauczyciele i wychowawcy przyjechali z terenu całej diecezji
  Krystyna Piotrowska /Foto Gość
    Coraz więcej nauczycieli i wychowawców korzysta z zaproszenia do uczestnictwa w dniach skupienia
  Krystyna Piotrowska /Foto Gość

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół