• facebook
 • rss
 • "Koperta Życia" pomoże ratownikom medycznym

  kmg

  dodane 30.03.2015 23:19

  Od 30 marca "Kopertę Życia" może otrzymać osoba, która ukończyła 65 lat życia i mieszka na terenie Radomia. Koperta jest bezpłatna.

  W "Kopercie Życia" znajduje się ankieta. Należy w niej wpisać imię i nazwisko, numer PESEL, kontakty do najbliższych, oznaczenie grupy krwi oraz informacje na temat stanu zdrowia: wykaz chorób, uczuleń oraz zażywanych leków. Do koperty można włożyć inne, ważne - z medycznego punktu widzenia - informacje, na przykład kartę informacyjną z ostatniego pobytu w szpitalu. Należy pamiętać, aby dane zawarte w formularzu na bieżąco aktualizować.

  Wypełnioną ankietę należy włożyć do koperty, a następnie do woreczka foliowego (znajduje się w zestawie), który szczelnie zamykamy. Całość trzeba umieścić w lodówce. Na jej drzwiach należy przytwierdzić otrzymany w zestawie magnes z napisem: "Tu znajduje się koperta życia".

  Wybór lodówki na umieszczenie w niej "Koperty Życia" nie jest przypadkowy. To urządzenie znajduje się chyba w każdym gospodarstwie domowym i nie jest trudne do znalezienia. To ważne dla ratowników medycznych, którzy przyjeżdżają z pomocą do osób starszych.

  - Przygotowaliśmy 10 tysięcy "Kopert Życia", rozdawane są bezpłatnie - poinformowała wiceprezydent Anna Białkowska, odpowiedzialna we władzach miasta za sprawy dotyczące zdrowia i polityki społecznej.

  "Koperty Życia" funkcjonują już w kilku miastach w Polsce. Mają ułatwić ratownikom medycznym szybkie dotarcie do niezbędnych informacji o pacjencie, zwłaszcza mieszkającym samotnie, przewlekle chorym lub z problemami koncentracji uwagi i pamięci.

  Koperty można odebrać między innymi w Urzędzie Miejskim (w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej przy ul. Żeromskiego 53) oraz w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Struga 1. Można zaopatrzyć się w nie również w radomskich szpitalach, przychodniach, klubach seniora, w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Limanowskiego 134 i Rejonach Pracy Socjalnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

  Szczegółowy wykaz tych miejsc na: www.radom.pl.

  Informacje dotyczące "Koperty Życia" można uzyskać również w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Radomiu: tel. (48) 36 20 945 lub (48) 36 20 942.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół