• facebook
 • rss
 • Bez nadziei trudno

  Krystyna Piotrowska

  dodane 01.04.2015 20:21

  - Niech Chrystus zmartwychwstały błogosławi. Wtedy także przez Państwa pracę i zaangażowanie zmartwychwstanie dobro i wiara w ludzkich sercach - życzył zebranym na spotkaniu bp. Henryk Tomasik.

  Spotkania świąteczne są tradycją wpisaną w działalność Stowarzyszenia Środowiska "Inicjatywa". To okazja do rozmów przy stole, na którym czekają na gości świąteczne potrawy, oraz do złożenia sobie życzeń. Na zaproszenie prezes Lucyny Wiśniewskiej razem z członkami i sympatykami stowarzyszenia oraz osobami, które współpracują i wspierają działalność stowarzyszenia, spotykają się również zaproszeni goście.

  Gościem honorowym wielkanocnego spotkania był bp Henryk Tomasik. Obecnych powitała Lucyna Wiśniewska. Życzyła , aby zbliżające się święta Wielkiej Nocy upłynęły radośnie i spokojnie. - Niech te najważniejsze dla nas święta napełnią nas też nadzieją na przyszłość i pokojem, mimo trudnej sytuacji i wewnątrz, i na zewnątrz naszego kraju. Niech Pan da nam wszystkim siłę do dawania świadectwa, do wspólnego działania tam, gdzie to jest możliwe, i oby nam dał pokój - mówiła.

  Do nadziei nawiązał też w swoich życzeniach ks. prał. Edward Poniewierski, kanclerz radomskiej kurii.

  - Dzięki Chrystusowi łatwiej nam znosić wszystkie przeciwności losu i trudności, bo zyskujemy coś najcenniejszego dla życia - nadzieję. Bez nadziei jest trudno żyć. Dlatego dziękujemy Panu Bogu za nią, bo człowiek, który ma nadzieję jest silny. Życzę, aby Państwo byli ludźmi, którzy noszą w sobie wielki jej ładunek i promieniowali nadzieją na swych bliskich. Każde spojrzenie na krzyż umacnia nas w takiej postawie i w pogodnym przyjęciu także i trudniejszych chwil – powiedział kanclerz. Po złożeniu życzeń ks. Poniewierski poświęcił przygotowane pokarmy.

  W ubiegłym roku Stowarzyszenie Środowisko Inicjatywa obchodziło 15. rocznicę istnienia. „Celem stowarzyszenia jest tworzenie środowisk realnej pomocy dla integralnego rozwoju osób wewnątrz wspólnot rodzinnych, lokalnych i narodowych. Cel ten członkowie Stowarzyszenia realizują przy poszanowaniu praw, godności i wolności osoby ludzkiej, dobra wspólnego, pomocniczości, solidarności oraz pokoju społecznego. Źródło swej obecności i wysiłków członkowie Stowarzyszenia rozpoznają w żywej tradycji chrześcijańskiej” - tak o Stowarzyszeniu można przeczytać na stronie internetowej. Więcej na: srodowiskoinicjatywa.pl.

    Świąteczne spotkania "Inicjatywy" to zawsze okazja do rozmów i wymiany poglądów
  Krystyna Piotrowska /Foto Gość
    Pokarmy poświęcił ks. Edward Poniewierski. Z lewej ks. prał. Jarosław Wojtkun, rektor WSD w Radomiu
  Krystyna Piotrowska /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół