• facebook
 • rss
 • Uwielbienie - modlitwa inna niż wszystkie

  ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 06.04.2015 22:49

  - To jedyny rodzaj modlitwy, gdzie zupełnie nie myślimy o sobie, a jedynie o Panu, a On wie resztę - mówił podczas konferencji o modlitwie uwielbienia ks. Robert Matysiak, wikariusz radomskiej parafii Chrystusa Króla.

  To, co ks. Matysiak przekazał w konferencji, wywołało żywy oddźwięk. - Uwielbienie będzie od dziś moją ulubioną modlitwą - mówi student Jacek. - Nie miałam pojęcia, że to tak może działać. Do dziś przede wszystkim prosiłam, a czasem dziękowałam, choć często brakowało czasu i chęci, by podziękować Bogu - dodaje Ewelina, koleżanka Jacka, także studentka.

  Krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani (Ocalenie Ludu Rzymskiego), symbole Światowych Dni Młodzieży, przyjechały do radomskiej parafii pw. bł. Annuarity (os. Michałów) drugiego dnia Wielkanocy wieczorem. Tu z parafianami, a przede wszystkim z członkami Ruchu Światło-Życie, bo to był ich dzień adoracji symboli ŚDM, krzyż i ikonę MB powitali biskupi Henryk Tomasik i Piotr Turzyński.

  Gospodarzem spotkania był ks. kan. Kazimierz Marchewka, proboszcz parafii. - Stając w obecności świadków spotkań młodych całego świata, pragniemy powierzyć Bogu nasze sprawy. Pragniemy też przypomnieć sobie te wyjątkowe wezwania, jakie młodym przekazywali papieże: Jan Paweł II, Benedykt XVI i Franciszek. Dla mnie tymi wciąż obowiązującymi są słowa św. Jana Pawła II, który mówił: ”Musicie od siebie wymagać, choćby inni od was nie wymagali”. Cieszę się, że na adoracji symboli ŚDM są z nami biskupi Henryk i Piotr. Serdecznie ich witamy - mówił proboszcz.

  - Pan zmartwychwstał, alleluja! A „alleluja” znaczy: „wychwalajcie Pana”. To wezwanie napełnia nas ogromną radością ze zwycięstwa Pana nad śmiercią. Tę radość chcemy przeżywać we wspólnocie. Są z nami nasi pasterze, biskupi Henryk Tomasik i Piotr Turzyński, jesteśmy więc wspólnotą Kościoła. Jeśli po konferencji i wystawieniu Najświętszego Sakramentu ktoś zechce włączyć się w modlitwę uwielbienia, mikrofon jest z przodu, przed ikoną Matki Bożej - mówiła animatorka Paulina Piątkowska z radomskiej parafii MB Miłosierdzia.

  I chętnych nie zabrakło. Oazowy wieczór modlitwy uwielbienia przy symbolach ŚDM, w którym wzięła udział zarówno młodzież z Ruchu Światło-Życie, jak też członkowie Domowego Kościoła z wielu parafii, a obok nich także parafianie ze wspólnoty bł. Annuarity, pozostanie na długo w pamięci. Na długo pozostaną też w pamięci słowa konferencji ks. Matysiaka, który nie tyle mówił, ile dawał osobiste świadectwo tego, czym jest i może się stać modlitwa uwielbienia w życiu każdego chrześcijanina.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół