• facebook
 • rss
 • Pogrzeb cenionego katechety

  Ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 16.04.2015 19:44

  ”Niezapomniany, zawsze pogodny, życzliwy i uśmiechnięty kolega, przyjaciel, współtowarzysz, szanowany nauczyciel i doskonały wychowawca młodego pokolenia techników” - napisali w nekrologu pracownicy i uczniowie radomskiego Zespołu Szkół Technicznych im. T. Kościuszki. W wieku 49 lat, po ciężkiej chorobie, zmarł Maciej Cezary Ruta.

  Był wieloletnim katechetą w radomskim Zespole Szkół Technicznych im. T. Kościuszki. Urodził się 30 kwietnia 1966 r. w Radomiu. Pracę katechetyczną rozpoczął w 1991 r. Wyższe studia z zakresu teologii odbył na Wydziale Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, gdzie w 1997 r. obronił pracę magisterską. W latach 1991-1999 uczył w różnych radomskich szkołach podstawowych. Od 2000 r. rozpoczął pracę w Zespole Szkół Mechanicznych w Radomiu (Placówka, po połączeniu z Technikum Energetycznym w 2002 r., nosi nazwę Zespół Szkół Technicznych im. T. Kościuszki), gdzie jako katecheta pracował do śmierci.

  - Pan Maciej wciąż podnosił swe kwalifikacje. Ukończył kurs kwalifikacyjny z oligofrenopedagogiki i odbył studia podyplomowe z zakresu wychowania fizycznego. Włączał się w organizację Olimpiad Teologii Katolickiej oraz innych konkursów wiedzy religijnej. Prowadził szkolny wolontariat we współpracy z CM „Arka”. Wśród społeczności szkolnej został w pamięci jako „niezapomniany, zawsze pogodny, życzliwy i uśmiechnięty kolega, przyjaciel, współtowarzysz, szanowany nauczyciel i doskonały wychowawca młodego pokolenia techników”, tak napisali w nekrologu – mówi ks. Stanisław Piekielnik, pracownik Wydziału Katechetycznego kurii.

  Uroczystości pogrzebowe odbyły się w kościele farnym. Katecheta został pochowany na cmentarzu rzymskokatolickim przy ul. Limanowskiego.

    Maciej Cezary Ruta (1966-2015)
  Archiwum Wydziału Katechetycznego

  Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół