• facebook
 • rss
 • Razem możemy zmieniać Radom

  Marta Deka

  dodane 22.04.2015 12:12

  Nagrody w konkursie "Radom Obywatelski" przyznano w trzech kategoriach: Dobre Praktyki, Dobroczyńca Roku oraz Darczyńca Roku. Kapituła w tym roku przyznała też specjalne wyróżnienie.

  W sali koncertowej Ośrodka Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska" odbyła się uroczysta gala, podczas której zostały wręczone nagrody i wyróżnienia laureatom konkursu "Radom Obywatelski 2014". Chodzi w nim o promocję osiągnięć lokalnych organizacji pozarządowych, społecznego zaangażowania mieszkańców miasta oraz jego firm i instytucji. Nagrody w konkursie "Radom Obywatelski" przyznawane są w trzech kategoriach: Dobre Praktyki, Dobroczyńca Roku i Darczyńca Roku.

  W kategorii Dobre Praktyki, w której nagradzane są najlepsze organizacje pozarządowe, laureatem zostało Stowarzyszenie Radomskiej Młodzieżowej Orkiestry "Grandioso" za wspieranie rozwoju muzycznego dzieci i młodzieży oraz promocję Radomia na arenie międzynarodowej. Do orkiestry należy 150 osób. W ubiegłym roku występowała nie tylko w Radomiu i Polsce, ale też w Bukareszcie i w Szanghaju.

  W tej kategorii kapituła przyznała również dwa wyróżnienia. Otrzymały je: Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Razem" za przedsięwzięcie pn. "X lat Razem - Razem Łatwiej" oraz Stowarzyszenie "Budujemy Przystań" za pracę na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w Zespole Niepublicznych Placówek Oświatowych Specjalnych w Radomiu.

  W kategorii Dobroczyńca Roku laureatką została Małgorzata Janik-Podgórska. Jest stomatologiem ortodontą. Od wielu lat w swoim prywatnym gabinecie bezpłatnie leczy dzieci z zespołem Downa. Potrafi nawet bardzo opornych przekonać do fotela dentystycznego i pomóc w przełamaniu strachu. Była inspiratorką przekształcenia nieformalnej grupy teatralnej w Stowarzyszenie Twórczości Artystycznej Osób z Zespołem Downa "Opatrzność". Swoją postawą dodaje sił do pracy na rzecz tych, którzy życzliwości potrzebują najbardziej.

  Z kolei w kategorii Darczyńca Roku, której adresatami są firmy wspierające organizacje pozarządowe i zwykłych mieszkańców, zwyciężyła firma MGębski. Kapituła doceniła łączenie działalności biznesowej z ideą dobroczynności. Firma udzieliła m.in. wsparcia osobom niepełnosprawnym, wykonując nową nawierzchnię placu szkolnego Zespołu Niepublicznych Placówek Oświatowych Specjalnych, prowadzonego przez Stowarzyszenie "Budujemy Przystań".

  Kapituła przyznała również wyróżnienie specjalne. Otrzymała je Fundacja "Polish Orphans Charity", która od kilkunastu lat wspiera uzdolnione sieroty oraz dzieci z rodzin potrzebujących pomocy, przyznając im stypendia artystyczne.

  Zgłoszonych do konkursu kandydatów oceniała kapituła w składzie: Radosław Witkowski, prezydent Radomia, Anna Białkowska, wiceprezydent, Mateusz Tyczyński, dyrektor Kancelarii Prezydenta, Dariusz Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej, Wiesław Wędzonka, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Maria Magdalena Szczepanik, kierownik Referatu Centrum Organizacji Pozarządowych, oraz Kamila Baranowska, p.o. kierownika Referatu Marketingu.

  - Działalność organizacji pozarządowych idealnie dopełnia działalność władz samorządowych. Wspólnie możemy zmieniać Radom - powiedział prezydent Witkowski.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół