• facebook
 • rss
 • Pokłosie tygodnia z Pismem Świętym

  ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 01.05.2015 12:15

  ”Na pogłębioną lekturę Pisma Świętego - osobistą, w rodzinie, w grupach biblijnych istniejących pod patronatem Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II z serca błogosławię” - napisał bp Henryk Tomasik.

  Jedną z ważniejszych odsłon Tygodnia Biblijnego była Msza św. sprawowana w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego, której przewodniczył ordynariusz, a koncelebrowali biskupi Adam i Piotr oraz wykładowcy seminarium. Na jej zakończenie przyjęto do grona Kleryckiego Koła Dzieła Biblijnego nowych członków.

  Dzieło Biblijne przygotowało szereg interesujących spotkań. Szczególnie barwnie wypadły imprezy przygotowane przy udziale studentów-słuchaczy Uniwersytetu Biblijnego dla Dzieci.

  W Jedlni Letnisku s. Bożena Molendowska razem ze studentami-słuchaczami przygotowała spektakl pt. „Syn Marnotrawny” połączonego ze spotkaniem z rodzicami. W PSP 3 w Radomiu Agnieszka Machnio i ks. Michał Faryna, także przy zaangażowaniu studentów-słuchaczy, przygotowali Quiz Biblijny. Lidia Szymańska z małymi studentami w PSP 7 oraz w kościele św. Jana poprowadziła konkurs Biblijne łamigłówki.

    Nad całością czuwał ks. Jacek Kucharski, diecezjalny moderator Dzieła
  Archiwum Dzieła Biblijnego
  Klerycy zaangażowani w Dzieło Biblijne odwiedzili Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Radomiu prowadzony przez Zgromadzenie Córek Maryi Niepokalanej. Tam czytali Biblię. Ideę Dzieła Biblijnego w Policznej poznała młodzież przygotowująca się do bierzmowania. W bazylice św. Kazimierza w Radomiu poszerzyło się grono członków Dzieła Biblijnego.

  Nad całością czuwał biblista ks. Jacek Kucharski, moderator Dzieła Biblijnego w naszej diecezji oraz wykładowca Pisma św. w radomskim seminarium.

  - Niech rodząca się z lektury Pisma Świętego, a zwłaszcza w tym roku Ewangelii według św. Marka wiara w Jezusa Chrystusa Syna Bożego będzie naszą drogą prowadzącą na spotkanie z Nim jako Panem i Zbawicielem świata - zachęca ordynariusz, bo lektura Biblii i jej zgłębianie to ważna propozycja na każdy dzień.

    Nowi członkowie Kleryckiego Koła Dzieła Biblijnego z biskupami, rektorem i moderatorem
  ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół