• facebook
 • rss
 • Trzecia z dwunastu gwiazd w Radomiu

  ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 04.05.2015 20:55

  W kościele pw. Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu (ul. Grzybowska 22) od 5 do 31 maja będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu w ołtarzu Donum Caritas et Pax (Dar Miłość i Pokój) w intencji pokoju.

  Ołtarz jest trzecim z zaplanowanych 12, które będą rozsiane po całym świecie i przy których będzie trwała modlitwa o pokój. Ten, który właśnie został przywieziony do Radomia, zostanie ustawiony w afrykańskim Centrum Modlitwy o Pokój w Yamoussoukro na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Pierwszy z nich został ustawiony w Jerozolimie w kaplicy IV stacji Drogi Krzyżowej, drugi - w Kazachstanie. Budowa ołtarzy to idea realizowana przez Stowarzyszenie "Communità Regina Della Pace" w ramach projektu ”12 Gwiazd w Koronie Królowej Pokoju”.

  - Ołtarz Donum Caritas et Pax peregrynuje przez różne ośrodki. Do Radomia przywieźliśmy go z Bydgoszczy. Mamy nadzieję, że wkrótce poświęci go papież Franciszek i potem stanie w afrykańskim Centrum Modlitwy o Pokój w Yamoussoukro na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Ołtarz jest trzecim z dwunastu, jakie chcemy ustawić w różnych częściach świata, by stał się - zgodnie z nazwą projektu - jedną z 12 gwiazd w koronie Królowej Pokoju. Pierwszy z naszych ołtarzy, który dziś stoi w kaplicy IV stacji Drogi Krzyżowej, poświęcił papież Benedykt XVI w 2009 r. - mówi Piotr Ciołkiewicz, prezes Stowarzyszenia "Communità Regina Della Pace".

  Uroczyste rozpoczęcie adoracji Najświętszego Sakramentu w ołtarzu Donum Caritas et Pax odbędzie się z udziałem abp. Tomasza Pety, metropolity Kazachstanu, we wtorek 5 maja o 18.00. - Adoracja trwać będzie codziennie aż do końca maja od 7.30 do 18.00. Później, po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie majowym, planujemy czas na adoracje wspólnot, które każdego dnia zakończy Apel Jasnogórski. Grupy, które chciałyby się włączyć w tę modlitwę, prosimy o wcześniejsze zgłoszenia (telefony: 48/363 74 88, 48/363 95 96, 48/363 06 61) - informuje superior ks. Mirosław Prasek COr.

  Stowarzyszenie Communità Regina della Pace powstało w 2008 r. Stawia sobie za cel apostolstwo modlitewnej adoracji eucharystycznego Chrystusa oraz wspieranie wszelkich inicjatyw podejmowanych na rzecz budowania pokoju i pojednania między ludźmi. "Doświadczenie skutków wojny w byłej Jugosławii oraz braku porozumienia pomiędzy różnymi narodami, religiami i wyznaniami w wielu częściach świata, w tym również w Jerozolimie, skłoniło członków założycieli stowarzyszenia do podjęcia działań szerzących ideę modlitwy o pokój. Jest to także nasza odpowiedź na apel Ojca Świętego Benedykta XVI wyrażony 1 stycznia 2007 r. w Orędziu na Światowy Dzień Pokoju słowami: »Pragnę zwrócić się do Ludu Bożego, aby każdy chrześcijanin poczuł, że jego zadaniem jest być niezmordowanym budowniczym pokoju i wytrwałym obrońcą godności osoby ludzkiej i jej niezbywalnych praw«" - piszą członkowie stowarzyszenia na swojej stronie internetowej.

    Wprowadzenie ołtarza do kościoła księży filipinów. Do Radomia został przywieziony z Bydgoszczy
  ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość
    Rozłożony ołtarz stanie przy tabernakulum w kościele MB Królowej Świata
  ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół