• facebook
 • rss
 • Drugi raz rowerem do klasztoru

  Marta Deka

  dodane 18.05.2015 18:17

  W Roku Życia Konsekrowanego Akcja Katolicka organizuje "ak.wycieczki", czyli rowerowe wyprawy do klasztorów, które znajdują się na terenie naszej diecezji. Ostatnio byli w Mariówce, gdzie znajduje się dom generalny Zgromadzenia Sióstr Służek NMP Niepokalanej.

  Wycieczki organizowane są pod hasłem: "Rowerem do klasztoru". Mogą w nich brać udział nie tylko członkowie Akcji Katolickiej, ale wszyscy sympatycy jazdy rowerowej.

  - W kwietniu odwiedziliśmy siostry klaryski w Skaryszewie. Dzisiaj jesteśmy u sióstr służek. Za miesiąc będziemy u cystersów w Wąchocku - wyjaśnia Jerzy Skórkiewicz, prezes Zarządu DIAK.

  - Przede wszystkim oddajemy szacunek osobom konsekrowanym w roku poświęconym ich życiu. Dziękujemy Bogu za nie, za ich życie i za ich modlitwę. Poznajemy przy tym historię zakonów i charyzmat danego zgromadzenia - mówi J. Skórkiewicz.

  W Mariówce siostry zaprosiły swoich gości na wspólny obiad do zakonnego refektarza. W kaplicy s. Ewa Stolarek przedstawiła sylwetkę założyciela bł. Honorata Koźmińskiego, historię zgromadzenia, charyzmat, duchowość i historię samej Mariówki.

  Uczestnicy wycieczki zwiedzili też prowadzone przez siostry szkoły, Dzieło Pomocy Chorym "Promień" i dowiedzieli się o Rodzinnym Domu Dziecka, który tu funkcjonuje. Było to okazją do poznania apostolatu sióstr w Mariówce.

  Ostatnim punktem spotkania była tradycyjna majówka przy figurze Maryi Niepokalanej, która znajduje się w centrum ogrodu zakonnego.

  - Za odjeżdżającymi została zamknięta brama klasztorna, ale drzwi naszych serc są nadal gościnnie otwarte i nadal trwa w nich radość spotkania, bo jest zapewnienie o wzajemnej modlitwie. W nasze różańcowe „Zdrowaśki” i litanijne wezwania włączamy kolejne osoby i kolejne twarze, tak jak uczył nas św. Jan Paweł II, aby nasze modlitwy pulsowały życiem ludzkim - napisały siostry na swojej stronie internetowej.

  Agnieszka Pawłowska-Muc i Aneta Jędrzejewska z Radomia mówią, że te wyprawy są dużym przeżyciem duchowym. Wyciszają. Dają wiarę i nadzieję. Pozwalają się też zintegrować członkom Akcji Katolickiej. - Pochodzimy z różnych miejsc. Fajnie, że jesteśmy tu razem i miło spędzamy czas - mówią.

  Józef Skałban z Rusinowa dodaje, że na "ak.wycieczkach" można się duchowo wzmocnić i we wspólnocie poznawać domy zakonne. - Warto być w Akcji Katolickiej - mówi z przekonaniem.

  Na 13 czerwca zaplanowano wycieczkę do opactwa cystersów w Wąchocku. Trasa liczy około 41 km. Zbiórka o 8.45 na dworcu PKP (wejście główne). Powrót ok. 17.00. Klasztor w Wąchocku został zbudowany na przełomie XII i XIII wieku. Jest jednym z najpiękniejszych przykładów architektury romańskiej Polsce.

  Swój udział w „ak.wycieczce” należy wcześniej zgłosić pod numerem telefonu 509 231 943 lub wysyłając e-mail: ak.wycieczka@o2.pl. Formularz zgłoszeniowy do pobrania na: ak.radom.pl.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół