• facebook
 • rss
 • Dzień Dziecka w skansenie

  Marta Deka

  dodane 01.06.2015 10:02

  Do Muzeum Wsi Radomskiej przyszły całe rodziny, by wspólnie świętować Dzień Dziecka. Były spektakle, konkursy, warsztaty, a przede wszystkim dużo dobrej zabawy.

  - "Zabawka moich pradziadków" - to temat przewodni naszego Dnia Dziecka. Dziś dzieci żyją w świecie iPhonów, iPadów i komputerów, ale z wielkim zainteresowaniem odkrywały, jakie kiedyś były zabawki. Brakuje im konika na biegunach, pacynek, pszczółki Mai. Żyją w innym świecie, ale dzięki temu, że rodzice mówią im, jak to kiedyś było, są bardzo tym zainteresowane. Każde dziecko potrzebuje miłości, tradycji, dobra, ciepła. I u nas to było widać - wyjaśnia Ilona Jaroszek, dyrektor radomskiego skansenu.

  Zabawę na scenie "Pod Dębem" animowało Studio Edukacji Artystycznej "Pinezka". Dzieci z zainteresowaniem oglądały bajki  "W chatce babci Jagusi" i "O Joli i brodatym skrzacie".

  Dla najmłodszych zorganizowano też warsztaty ceramiczne, kowalstwa, zabawkarskie, kaligrafii i rzeźbiarskie.

  Na konkurs "Zabawka moich pradziadków" wpłynęło około 50 prac. Nagrody wręczała im I. Jaroszek. - Przed wykonaniem prac dzieci nie miały wyjścia, musiały zapytać swoich babć i dziadków, jakimi zabawkami się bawili. Najczęściej malowały drewnianego konika na biegunach. Cieszę się, że rodzice mobilizują dzieci do wzięcia udziału w naszych konkursach - powiedziała.

  Prace uczestników konkursu prezentowane są w "Galerii na płocie" przy zagrodzie z Jastrzębi.

  Radomski skansen zaprasza do siebie dzieci nie tylko w dniu ich święta, ale przez cały rok. - Prowadzimy lekcje muzealne i warsztaty. W lipcu będą u nas półkolonie. Ale całe rodziny zapraszamy na wszystkie nasze imprezy. Zawsze organizujemy tak zwany kącik dziecka, gdzie mogą one miło spędzić czas - zachęca I. Jaroszek.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół