• facebook
 • rss
 • Nocą do Matki Pocieszenia w Błotnicy

  Marta Deka

  dodane 09.06.2015 15:00

  IX Nocna Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy wyruszy 13 czerwca o godz. 21 z radomskiej parafii Matki Bożej Częstochowskiej. Pątnicy będą mieli do pokonania 25 km.

  Pielgrzymkę mężczyzn od 9 lat organizują Rycerze Kolumba. "Jak co roku, pod osłoną nocy wyruszymy na pątniczy szlak, by po przejściu 25 km pokłonić się naszej Matce. Poprzez modlitwę, wspólny śpiew, medytację w ciszy oraz rozważania przygotowane przez ojców duchownych będziemy wzmacniać swoją wiarę, dając świadectwo naszej przynależności do Kościoła katolickiego" - zachęcają do udziału.

  Pielgrzymka zakończy się Mszą św. o 7.00 w błotnickim sanktuarium, skąd bezpłatnie autobusy odwiozą pątników do Radomia.

  Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: "Rodzina żyjąca w pełni". Pątnicy na podstawie Ewangelii, tekstów św. Jana Pawła II i katolickiej nauki społecznej będą rozważać, jak wspierać chrześcijańską rodzinę i jak umacniać przyjazne relacje między rodzicami i dziećmi.

  Zapisy (z dowodem osobistym - potrzebny nr PESEL do ubezpieczenia lub zgoda rodzica w przypadku osób niepełnoletnich) prowadzone są:

  - poprzez formularz na stronie internetowej Rycerzy Kolumba.

  - w Kurii Diecezji Radomskiej (ul. Malczewskiego 1) od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00;

  - w dniu wyjścia pielgrzymki od godz. 18 na placu przed kościołem MB Częstochowskiej (ul. Wernera 57).

  W pielgrzymce mogą wziąć udział chłopcy i mężczyźni, którzy podołają trudom nocnej wędrówki.

  Szczegółowe informacja i trasa pielgrzymki na stronie Rycerzy Kolumba.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół