• facebook
 • rss
 • Kryształowe Kule i inne honory

  Krystyna Piotrowska

  dodane 24.06.2015 17:09

  Kultywują tradycje, prowadzą działania sprzyjające budowaniu tożsamości społecznej w środowisku Radomia i Mazowsza.

  Na zamku w Szydłowcu spotkali się na kolejnym zjeździe członkowie, przyjaciele i sympatycy Radomskiego Stowarzyszenia Pokoleń. Stowarzyszenie zajmuje się szeroko pojętym budowaniem tożsamości społecznej w środowisku lokalnym Radomia.

  Spotkanie w szydłowieckim zamku rozpoczęło się koncertem Chóru Miasta Szydłowca "Gaudium Canti" pod dyrekcją Danuty Klepaczewskiej. W części oficjalnej prezes stowarzyszenia Grażyna Łuba dziękowała wszystkim, którzy włączają się w prace stowarzyszenia. Osoby szczególnie wyróżniające się otrzymały list gratulacyjny i podziękowania od wicemarszałka Leszka Ruszczyka oraz przyznawane przez stowarzyszenie Kryształowe Kule. W imieniu marszałka województwa Adama Struzika, Medal Pamiątkowy „Pro Masovia” - za wybitne osiągnięcia i działalność na rzecz województwa mazowieckiego - L. Ruszczyk przekazał Małgorzacie Bernatek, dyrektor Szydłowieckiego Centrum Kultury i Sportu "Zamek".

  Poproszony o zabranie głosu bp Henryk Tomasik mówił: - Gdy patrzymy na piękny chór, możemy podziwiać umiejętność współpracy, wykonania powierzonej roli. To symbol dobrej współpracy. Stowarzyszenie Pokoleń można porównać do takiego chóru, który ma bardzo dzielnego dyrygenta, potrafi zgromadzić i poprowadzić stowarzyszenie, realizując zadania statutowe i kształtując kulturę środowiska. Od duszpasterzy przekazuję wyrazy wdzięczności za państwa pracę dla środowiska, miasta, regionu. Dziękujemy za zaangażowanie, a pani prezes Grażynie Łubie życzymy nieustannego entuzjazmu w kierowaniu tym pięknym "chórem”.

    W zamkowej sali zasiadło wielu znamienitych gości
  Krystyna Piotrowska /Foto Gość
    Małgorzacie Bernatek medal „Pro Masovia” przekazał Leszek Ruszczyk. Z prawej Grażyna Łuba
  Krystyna Piotrowska /Foto Gość

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół