• facebook
 • rss
 • Oby nie skończyło się tragicznie

  mg

  dodane 23.07.2015 15:49

  Apel insp. Rafała Korczaka, o którego rozpropagowanie prosił bp Henryk Tomasik, dotyczy bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku oraz skutków zażywania dopalaczy.

  Apel mazowieckiego komendanta wojewódzkiego Policji:

  Okres wakacyjny to szczególny czas dla nas wszystkich!

  Towarzyszące wypoczynkowi odprężenie, uczucie rozluźnienia, brak nadzoru ze strony rodziców czy opiekunów sprawia, że w szczególności młodzi ludzie narażeni są na szereg zagrożeń. Spędzając wolne chwile w domu czy tez nad wodą musimy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Nieuwaga może powodować tragiczne w skutkach konsekwencje.

  Większość utonięć jest rezultatem brawury i braku wyobraźni. Korzystając z kąpieli w miejscach niedozwolonych, często po spożyciu alkoholu, może skończyć się tragicznie. Nie zapominajmy o stałym nadzorze nad dziećmi, które przebywają w wodzie. Najważniejsze jest zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku.

  Pamiętajmy też, że każdego roku w trakcie prac polowych zdarzają się wypadki z udziałem najmłodszych. Wynika to zarówno z niewłaściwej opieki nad dziećmi pomagającymi w gospodarstwie rolnym, jak i nałożeniem obowiązków przekraczających ich umiejętności.

  Odnosząc się do ostatnich wydarzeń związanych z dopalaczami na terenie różnych miast Polski, w tym także na terenie Mazowsza, mazowieccy funkcjonariusze Policji ostrzegają przed konsekwencjami zażywania tego typu substancji. Pamiętajmy, że dopalacze to bardzo niebezpieczne mieszaniny różnych składników o rzekomym bądź faktycznym działaniu psychoaktywnym. Badania laboratoryjne wykazały, że w dopalaczach znajdują się między innymi substancje: trutka na szczury, środki do prania czy kruszone szkło. Użycie nawet najmniejszej ilości tego typu środków może prowadzić do nieodwracalnych skutków zdrowotnych, a nawet utraty życia.

  Bezpieczeństwo jest Naszą wspólną sprawą!

  Życzę Państwu udanych wakacji, mile i bezpiecznie spędzonych chwil, zarówno na urlopach, jak i w miejscach zamieszkania.

                                                                                                                                                                                     insp. Rafał Korczak

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół